Kartal Belediyesi'nden engellilere destek

Merhabalar, herkese iyi pazarlar. Bu hafta Kartal Belediyesi'nin engellilere yönelik projesinden bahsedeceğim. Umarım  diğer belediyeler de bu tip projelerle engellilere destek olur. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından Kartal'da 2012 yılında açılan Engelsiz Üretim Atölyesi çalışmalarına devam ediyor.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, belediyenin Hürriyet Mahallesi'nde çalışmalarını sürdürdüğü atölyeyi ziyaret etti. Engelliler Birim Sorumlusu Özgur Uğur ve öğretmenler Hasan Olgun ile Gülümser Kılıçoğlu'ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Halen 2 sınıf ve 18 öğrenciden oluşan atölyede farklı üretim yöntemleri ile katılımcılara eğitim verilmeye devam ediyor. Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sedat Ertekin, Engelsiz Üretim Atölyesi'nin amacının engelli gençlerimizin üreterek yaşama katılımlarını sağlamak, bu yolla engellerini aşmalarına katkıda bulunmak hedefi ile Engelsiz Üretim Atölyesi'nin açıldığını ve çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer'de Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün farklı alanlarda önemli sosyal projeleri uyguladığına dikkat çekerek şöyle dedi: -"Engellilerin yeteneklerini keşfettiği ve üretime dönüştürebildiği Engelsiz Üretim Atölyesi'nde bulunan öğrencilerin heyecan ve istekleri bu girişimin ne kadar önemli bir faaliyet olduğunun da göstergesidir. Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz döneminde Engelsiz Bilgi Evi, görme engelliler için metin tabanlı web sitesi, Engelli Çocuklar Sosyal ve Sanatsal Gelişim Projesi, engellilerimize tekerlekli sandalye projesi, engelli vatandaşlara ev ziyaretleri, engellilere akülü araç şarj istasyonu yapılmış, Engelsiz Üretim Atölyesi açılmış, engellilerin sokaklarda araçları ile gezebilmesi için düzenlemelere gidilmiş, Engelliler Halk Oyunları ekibi ve İşitme Engelliler Orkestrası gibi faaliyetlerde bulunulmuştur. Benzer uygulamalarda devam etmektedir." dedi. Gürer'in Engelsiz Üretim Atölyesi'nde öğrenim gören öğrencileri ziyaretine Hürriyet Mahalle Muhtarı Ferhat Aslan da katıldı.

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön