Başka Özgecanlar olmasın!!

Herkese iyi pazarlar... Bu hafta tüm Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan'ın katledilişini konu alacağım. Olaya ben başka bir boyuttan bakacağım. Ben herzaman insan ilişkilerinde güven olgusunu öne çıkartmak istiyorum. Özge’nin tek suçu toplu taşıma aracında tek başına kalmaktı... Güvendiği için, insan kılığından çıkıp vahşileşen, canileşen varlıklar tarafından hunlarca katletildi. Bu olay halkımızın birlik ve beraberliğini bir kez daha pekiştirdi.

 

Devlet büyüklerimizin de belirttiği gibi bu olayın zanlıları en büyük cezayı almalıdırlar. Bu olayın ardından Diyarbakır’dan gelen haber beni çok üzdü.

 

Haber şöyle ; Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde zihinsel engelli 21 yaşındaki S.B.'yi kaçırarak, tecavüz ettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 33 yaşındaki İ.K. VE 36 yaşındaki M.A.'ya 15'er yıl hapis cezası verildi.


Silvan İlçesi'nde yüzde 30 zihinsel engelli S.B.'yi kaçırarak tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan İ.K. ve M.A.'nın yargılanmasına Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davanın son duruşmasına tutuksuz sanıklar katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Silvan'da oturan ve yüzde 30 zihinsel engelli S.B.'nin, İ.K. ve M.A., tarafından evinin önünden arabayla kaçırıldığını, arabanın arka koltuğunda bulunan şüphelilerden İ.K.'nın, genç kızla zorla oral yoldan ilişkiye girdiğini, daha sonra şüphelilerin S.B.'yi besi çiftliği olarak kullanılan bir yere götürdüklerini söyledi.

 

Savcı, şüphelilerin besi çiftliğinde S.B.'ye karşı çıkmasına rağmen, sırayla defalarca tecavüz ettiğini belirterek, tecavüz olayının mağdurenin rızası dışında ve karşı çıkmasına rağmen gerçekleştiğini vurguladı. Mağdureye sırayla tecavüz eden sanıkların kaçamak ve kısmen olayı kabul eden savunmalar yaptığını ifade eden savcı, İ.K. ve M.A.'nın iddia edilen suçu işlediğini kaydetti. Cumhuriyet Savcısı, S.B.'nin alınan doktor raporunda, tecavüz olayının hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamadığını, bu nedenle de bedensel ve ruhsal açıdan kendini savunamayacak düzeyde olduğunu belirtti. Mağdurenin olaya ilişkin beyanlarına itibar edilmesi gerektiğini belirten Savcı, şüphelilerin suçu işlediklerine dair kuvvetli şüphe bulunduğunu ifade etti. Savcı esas hakkındaki görüşünde İ.K. ve M.A.'nın 'Nitelikli cinsel saldırı' ve 'Kendini savunamayacak kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından 33'er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

 

Ceza Verilen Sanıklara Yakalama Kararı

 

Daha sonra görüşü sorulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Metin Kaplan, esas hakkındaki mütalaaya katıldıklarını söyledi. Söz hakkı verilen sanık avukatları ise dosyada bir çok çelişki olduğunu ifade ederek, sanıkların beraatine karar verilmesini istedi. Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme daha sonra kararını açıkladı.

 

Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar İ.K. ve M.A.'ya 'Nitelikli cinsel saldırı' ve 'Kendini savunamayacak kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun bırakmak' suçlarından 15'er yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, verilen ceza miktarı itibariyle sanıkların kaçma olasılığı bulunmasından dolayı haklarında yakalama kararı çıkarılmasına da hükmetti.

 

Polis Mağdureye Telefonla Aratıp Şüphelileri Yakaladı

 

Davanın önceki duruşmalarda psikolog eşliğinde ifadesi alınan mağdure S.B., olay tarihinden önce telefonla birinin kendisini arayarak arkadaşlık teklif ettiğini belirterek, şöyle dedi:

 

"Bu teklifi kabul etmedim. Bana köşede beklediğini söyledi. Gittiğimde arabada iki kişi vardı. Ben arabaya binmek istemedim. Şoför olan M.A. beni zorla arabaya bindirdi. Yolda İ.K. zorla oral yoldan benimle ilişkiye girdi. Beni bir köydeki ahıra götürdüler. Burada önce M.A., sonra İ.K. zorla benimle ilişkiye girdiler. Daha sonra beni Silvan askerlik Şubesi civarında arabadan indirdiler. Ben de eve giderek olayı anneme anlattım. Annemle birlikte polise gittik. Polis, şahısları telefonla aramamı ve çay bahçesine çağırmamı söyledi. Sanıklar çay bahçesine gelince, polis tarafından yakalandı. Sanıklardan şikayetçiyim ve cezalandırılmalarını istiyorum."

 

Devlet büyüklerimden bu olaya da gözlemci olmalarını istiyorum, en ağır cezayı almaları için de tüm birimleri göreve çağırıyorum..

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön