Of Aman Nalan ile keyifli bir söyleşi

Merhabalar, bu hafta köşemde bir ilk gerçekleştirerek değerli sanatçı Nalan Tokyürek ile yaptığım röportajı sizlerle paylaşıyorum. Umarım keyifle okursunuz...

 

Öncelikle röportaj talebimi kabul ettiğin için çok teşekkür ederek başlayayım sohbetimize... Yıllardan beri gerek sahne hayatın gerekse özel yaşantına özen gösteren bir sanatçı olarak tanınıyorsun bunu nasıl başarıyorsun?

Çok teşekkürler. Özel bir gayret göstermiyorum. Özen göstermekten ziyade kişilik özelliği demek daha doğru olur. İnsan idealist ve işkolik olunca ortaya çıkan sonuç bu oluyor.

 

Şarkıcı olmasaydın hangi mesleği yapmak isterdin?

Küçük yaştan beri doktor olmak istedim ama babam beni hep müziğe yönlendirdi... TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosu, İTÜ Türk Mûsıkî Devlet Konservatuvarı... Ama ikinci tercihim müzisyen olmaktı yani hayatta ikinci tercihim gerçekleşti.

 

Biraz da köşem ile alakalı sorular soracağım sana... Ülkemizde engellilere olan bakış açısını nasıl buluyorsun? Neler gözlemliyorsun? Eksiklerimiz neler? Neler önerirsin konu ile alakalı?

Böyle bir bakış açısı ve kavrayışın mevcut olmadığını görüyorum. Başına bir şey gelmeyen farketmiyor ve görmüyor. Ülke olarak tutum da bu! Yollar, kaldırımlar sosyal hayat onlara hayatı kolaylaştırıcı değil tam aksine engelleyici... Ailelerde, okullarda, iş yerlerinde sosyal farkındalık arttırılmalı. Çocuklara senin ve senin gibi birçok cesur yürekli, engelsiz kardeşimin yazdığı kitaplar okutulmalı... Çünkü yaşayan birinin anlatmasıyla bizim empati kurmamız farkındalığımızı ve insanlığımızı yüceltecek. Ben böyle düşünüyorum.

 

Ersin Ata ile nasıl tanıştın ne düşünüyorsun kitabı ve köşe yazarlığı hakkında?

Ersin Ata lider bir kişilik, cesur, zeki ve savaşçı... Sadece daha çok yüreklendirilmeye ihtiyacı vardı ve Mehmet Coşkundeniz gibi bir melek tuttu elinden. Ben böyle inanıyorum bazen insanlar birbirinin meleği olur.

 

Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldın mı veya almayı düşünür müsün ?

Meslek hayatım boyunca oldukça yer aldım zaten ama dedim ya bu konuda engel koyan tüm beyinleri aydınlatacak, uyandıracak olan sen ve senin gibi kardeşlerim... Bizim yaptıklarımız amacın önüne geçiyor. Devamlı hatırlatmalıyız: Hepimiz bir engelli adayıyız!

 

Yeni albüm çalışman olacak mı?

Albümden ziyade Aşk Müzik Yapım ile birlikte katalog ve projeler yapıyoruz. Eskimeyen ve büyük izler bırakmış şarkıları seslendiriyorum, yakında biter. Dijital ortamda çıkan tek şarkılık işler vs... Artık albümden ziyade insanlar dijital ortamda tek şarkılık işler yapacak. 60'lar, 70'ler gibi olacak her şey ya da bu iş yasal olmayan eser indirmeler yüzünden tamamen bitecek ve insanların işlerinin yanında hobi olarak devam edecek müzikle uğraşı....

 

Son olarak okurlarımıza ne mesaj vereceksin?

Her kelimem mesaj yüklüydü. Son olarak mutlu olun, mutlu kalın diyeyim...

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön