Engelsiz yaz spor okulları

Merhabalar sizlere bu hafta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın engelliler için düzenlediği yaz spor okullarından bahsedeceğim. Bu okullarda engelliler sosyal yaşama daha çok adapte oluyorlar. Bunu ayrıca kendilerini ifade etmeleri için güzel bir fırsat olarak görüyorum.

 

Konu ile ilgili yasadıkca.com'un haberi şöyle:

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan engelli bireylere yönelik engelsiz yaz spor okulları programı 29 Haziran-29 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenleniyor.  İl Spor Merkezleri ve Engelli Spor Merkezlerinde ilgili spor branşlarında kayıtlar devam etmekte olup, 29 Haziran 2014 tarihinde yurt genelinde tören ve şenliklerle illerde açılışlar yapılacaktır.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında engeli olan bireylerin spora katılımını teşvik etmek amacıyla imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında geliştirilen engelsiz yaz spor okulları programı, engeli olan bireylerin spor yoluyla sosyal hayata katılımlarının arttırılmasını amaçlıyor.

 

5-18 yaş arasındaki Engelliler İçin Engelsiz Yaz Spor Okulları

- Engelsiz yaz spor okulları programına 5-18 yaş arasındaki engelli çocuk ve gençlerin başvuruları kabul edilecek.

- Başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Spor Merkezleri tarafından alınacak.

- Engellilere yönelik düzenlenecek yaz spor okulları için yeterli sayıda başvuru olduğu takdirde 81 ilde yaz spor okulu düzenlenmesi planlanıyor.

- Açılacak spor branşları da bireysel ve takım sporlarına uygun  başvuru sayısına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek.

- Başvuru için engelli olmak ve değerlendirme/ yönlendirme sonucunda yapılacak spora uygun olmak gereklidir.

- Değerlendirme ve yönlendirmeler başvuru sırasında  İl Spor Müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yıl boyu sürdürülen spor okulu programlarının yoğun olarak 29 Haziran-29 Eylül 2014 tarihlerinde arasında yürütülmesi planlanıyor.  Spor okulu programı çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Spor Müdürlükleri tarafından kendi tesisi bulunan merkezlere antrenör, spor malzemesi ve servis aracı da sağlanacak.

 

Engellilerin bulundukları illerde ve istedikleri spor branşında başvuru yapabilmeleri için tasarlanan http://engelsizspor.sgm.gov.tr/Public/EngelliIller.aspx adresinden başvurunuzu yapabilir ve duyuruları takip edebilirsiniz. Engellilere yönelik yaz spor okulları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek olup, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri aracılığıyla ile de duyuruları yapılacaktır.

 

18 Yaş Üzeri Engelliler İçin Engelsiz Spor Okulları

18 yaş üzeri engeli olan bireyler için ise bu yıl ilk kez açılacak olan “Engelsiz Spor Merkezi” adı altında spor hizmeti verilecek. Engelsiz Spor Merkezleri için de başvurular, Gençlik ve Spor Bakanlığı il ve ilçe spor müdürlükleri tarafından alınacak.


HERKESE ENGELSİZ BİR HAFTA DİLİYORUM..

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön