Engelsiz Sevgililer Günü

 

Bugün Sevgililer Günü. Bugüne özel bir Sevgililer Günü yazısı yazmak istedim. Sevgilisi olanlar için tabiî ki bugün çok özel bir gün. Hediyeler alınarak kutlanır, klasik bir olaydır. Bir de sevgilisi olmayıp “Benim sevgilim ailem veya tuttuğum takım vs...” diyenler var. İşte bunlar için bugün çekilmez bir gün. Çabuk bitsin diye ellerinden geleni yapacaklarından hiç şüphem yok.

 

Gelelim bugünün benim için önemine... Aslında yukarıda bahsettiğim gibi benim sevgilim tuttuğum takım, ailem ve arkadaşlarım. Sevgililer Günü’nü çıkaran Valentine’in neden öldüğünü biliyor musunuz? Ben duyunca çok şaşırdım. Tabii ne kadar gerçek bilemiyorum ama okuduğuma göre bir alanda sevgililer için konuşma yaparken o sırada alanda bulunanlar konuşmayı beğenmeyip kendisine saldırmışlar. O da hayatını kaybetmiş. Çok ilginç değil mi?

 

Biz Beşiktaşlıların çok güzel bir sloganı vardır; “14 ŞUBAT HAYAL ÜRÜNÜDÜR TEK GERÇEK BEŞİKTAŞ TRİBÜNÜDÜR” diye. Bu bence BeşiktAŞK’a aşkla bağlananların duygu yoğunluğuyla söylediği bir slogandır.

 

Takım sevgisi, aile sevgisi, arkadaş sevgisi gibi sevgiler çok önemlidir. Ancak en önemlisi hayatı beraber paylaştığınız bir sevgiliniz olmasıdır. Sevgilisi olmayanlar hiç üzülmesin bence kendi sahip olduklarıyla mutlu ise ona zaten her gün Sevgililer Günü’dür.

 

Biz engelliler için bugünün anlam ve önemi daha önemlidir. İster sevgilimiz olsun ister olmasın içimizdeki sevgiyi birileriyle paylaşabiliyorsak engeli olmayan insanlardan daha iyi anlıyor ve yaşıyoruz…

 

Sözün özü şudur ki; sevgi engel tanımaz! bir gülüşünüz bile bir ömre bedeldir!

 

Tüm okurlarımın Sevgililer Günü’nü kutlarım. Sadece bugün değil her gün birbirinize “Seni seviyorum” deyin.

 

Benden de size SEVGİLER...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön