Tom Hanks

İki defa Oscar heykelini kucaklayan Hollywood’un başarılı aktörü Tom Hanks, yılın en çok merak edilen filmi Bulut Atlası’nda altı farklı rolle karşımıza çıkıyor.

Tom Hanks: “Rollerimizi canlandırırken içgüdüsel davrandık!”

Son filminde 6 farklı karaktere bürünen Tom Hanks: “Rollerimizi canlandırırken içgüdüsel davrandık.”

Üç usta yönetmenin birlikte yönettiği Bulut Atlası’nda çarpıcı bir oyunculuk performansı sergileyen Tom Hanks, bambaşka bir set deneyimi yaşadığını söyledi: “Yönetmenlerin içgüdülerimizle hareket etmemize izin vermeleri gerçekten olağanüstü bir yoldu.”

 

İki defa Oscar heykelini kucaklayan Hollywood’un başarılı aktörü Tom Hanks, yılın en çok merak edilen filmi Bulut Atlası’nda altı farklı rolle karşımıza çıkıyor. Sinema dünyasının dâhi isimleri olarak anılan Matrix serisinin yaratıcıları Wachowski’ler bu sefer sinemaya uyarlanması imkânsız olarak görülen David Mitchell’ın ‘Bulut Atlası’ kitabını sinemaya uyarladılar. Alman yönetmen Tom Tykwer’in de Wachowski’lere yönetmenlik yaptığı filmde Tom Hanks’a yine Akademi Ödüllü oyuncular Halle Berry, Susan Sarandon ve Jim Broadbent’ın yanı sıra, Hugh Grant, Hugo Weaving, Jim Sturgess gibi isimler de eşlik ediyor. Baştan sona aksiyon, gizem ve romantizmin hâkim olduğu filmde izleyiciler, katil bir ruhun kahramana dönüşmesine, tek bir iyiliğin yüzyıllar boyu dalga dalga büyüyerek uzak bir gelecekte devrim yaratmasına tanık olacaklar. Bulut Atlası, dün itibarıyla gösterime girdi. Filmde 6 farklı karakteri oynayan Tom Hanks, HT Magazin’in film ve çekim süreciyle ilgili sorularını yanıtladı.

 

“Heyecan verici bir çalışmaydı!”

Bulut Atlası filminde her biri farklı zaman dilimleri içinde tek bir ruhun seyahatini temsil eden 6 farklı rolde görünüyorsunuz. Cesaret, umut, aşk, kayıp, merak, mücadele gibi bir dizi insan hayatındaki temel ve önemli temaları içeren böyle bir filmin parçası olmak nasıl bir his?

Gerçekten heyecan vericiydi. Bulut Atlası’ndaki karakterler genelde hayatlarını sonsuza kadar değiştirebilecek bir şeye tanıklık ediyorlar. Kahraman ya da korkak olabilirler. Soru şöyle: Tarih nedir, bunun gibi sayısız anları bir araya getirmek dışında? İnsanlık hali nedir, yapmak zorunda olduğun bir dizi iş dışında?

 

Senaryoyu okuduğum zaman, ilk önce bu insanların kim olduğu hakkında sorular zihnimde yükseldi ama sonra aralarındaki bağlantı tamamen belirginleşti. Bir yaşamdan diğerine geçiren köprü onların artistik mücadeleleri, hayatta kalmak için savaşları ve seçimleriyle ortaya çıktı ve ben tamamen olayı kavradım. Bulut Atlası, David Mitchell’ın hikâyesi ve sinemanın üç güçlü yönetmeninin mükemmel bir karışımı ve zaman içinde insan ırkının bağlantısını inceleyen sinema literatürünün dâhice bir ürünüdür.

 

Lana Wachowski, Andy Wachowski ve Tom Tykwer. Üç başarılı yönetmenle aynı anda çalışmak nasıldı?

Lana, Andy ve Tom bu film de kendilerini biz oyuncularla eşit tutup o şekilde davrandılar. İçgüdülerimizle hareket etmemize izin vermeleri gerçekten olağanüstü bir yoldu. Çekimler göz açıp kapayıncaya kadar geçti, çünkü her gün yeni heyecan verici bir bölüme başladık, büyük bir takımın parçasıydım. Bu kişilerin yaptığı sadece bir tarz değil aynı zamanda bir dünya görüşü. Bazı binaların kapıları, pencereleri, asansörü vardır ama bazılarının mükemmel bir mimarisi vardır. Ben bu filmin harikulade, ender bulunan bir mimariye sahip olduğunu düşünüyorum.

 

“Çekimlerde zaman su gibi aktı!”

Bulut Atlası’nda her bir oyuncunun birden çok rolde yer aldığı geniş bir oyuncu kadrosu var. Böyle bir ortamda çalışmak igilnç miydi?

Kesinlikle. Genelde ya tek başınıza ya da aynı iki kişiyle daha çalışırsınız. Bu ne kadar güzel olursa olsun, farklı şeylere özenebilirsiniz. Bu filmin çekimlerinde zaman su gibi aktı. Benim için aktör olmanın en mükemmel yanı; yetenekli, eğlenceli, rekabetçi bir grupla bir araya gelirsin ki bu, oyunculuğunu geliştirir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3488

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9297

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2408

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5800

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3713

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön