Kahvaltıda ne yememiz gerekiyor?

Kahvaltı için günün en önemli öğünü olduğu söylenir. Ancak uzmanlar, uzun süre boyunca bu inanışın doğru olup olmadığını araştırdılar ve belirli bir öğünü, diğerlerine kıyasla daha önemli görmenin yardımcı olup olmadığı konusunda fikir ayrılığına düştüler.

 • “Kahvaltıda ne yemek gerekiyor?” ya da “Kahvaltı yapmalı mıyız?” gibi soruların yanıtı her insan için farklıdır. Spor ve egzersiz bilimi profesörü Emma Stevenson, konu hakkında şunları söylüyor: “Beslenme oldukça bireyseldir; bir insan için işe yarayan düzen, bir diğeri için uygun olmak zorunda değildir. İnsanların, bütçelerine ve hayat tarzlarına uyan, uzun vadede koruyabilecekleri bir beslenme yaklaşımı bulmaları gerekiyor.”

 • İngiltere Diyetetik Birliği'nden Diyetisyen Chloe Miles konu ile ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Kahvaltı; vücuda ve zihne, güne başlamalarını sağlayacak enerjiyi sağlayan önemli bir öğündür ve vücudu beslemek için kullanılabilecek bir fırsattır. Öğünleri atlamamak önemlidir ancak kahvaltı, günlük besinsel gerekliliklerinizin yüzde 20-25’ini karşılamalıdır. Güne enerji dolu başlamak son derece önemlidir.”

 • Birçok araştırmanın, kahvaltı yapan insanların, daha dengeli bir beslenme düzenine sahip olduklarını ve aşırı kilo risklerinin daha düşük olduğunu gösterdiğini söyleyen Diyetisyen Chloe Miles, kahvaltıya karşı nasıl bir tutum sergilememiz gerektiği konusunda bilgiler veriyor. İşte günün ilk öğünü hakkında bilmemiz gerekenler:

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön