Dar ayakkabı nasıl genişletilir?

Yeni ayakkabıları giyilmesi daha rahat bir hale getirecek 6 etkili yöntem...

Dar ayakkabı nasıl genişletilir?

Mükemmel ayakkabıyı bulmanın heyecanı ile kendinizden geçip ayakkabının fazlasıyla dar, içinde yürümesi imkânsız olduğunu anladığınızda acı bir şekilde hayal kırıklığına uğradınız mı hiç? Hepimiz kendimizi böylesine bir durumda bulmuşuzdur; bu yüzden bu sorunu kökünden çözmeye karar verdik!

 

İşte size yeni ayakkabıları giyilmesi daha rahat bir hale getirecek 6 etkili yöntem:

 

1- Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabıları ayağınıza alıştırın

Bazen en basit metotlar, en iyi olanlardır. Hiç kimse, ayağına tam oturmayan ayakkabılarla dışarı çıkma riskine girmek istemez. Yeni ayakkabıları öncelikle evin içerisinde giymek, yapıldıkları kumaşın ya da derinin rahatlamasını, dolayısıyla dışarı çıktığınızda ayaklarınızı çok daha konforlu hissetmenizi sağlar.

 

2- Dar ayakkabıyı genişletmek için sprey kullanın

Deriyi gevşetmek ve daha yumuşak bir hale getirmek için tasarlanmış özel bir sprey var. Uygulamayı yaptıktan sonra, ayakkabınızın içerisine bir ayakkabı kalıbı yerleştirin ve mekanik çubuğu çevirin. Bu yöntem, ayakkabınıza hasar vermeden, uzunluğunu ve genişliğini yavaşça artırmanıza yardımcı olacak.

 

 

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN ZARARLARI NELERDİR? Topuklu ayakkabı giymenin sağlığ... TOPUKLU AYAKKABI GİYMEK İÇİN 5 NEDEN! Topuklu ayakkabı giymek için bah...

 

3- Dar ayakkabıyı genişletmek için bir çift çorap giyin

Kulağa basit geliyor olabilir; ancak gerçekten işe yarıyor. Çok dar bir topuklunun içerisinde hareket etmeye çalışıyorsanız, ayakkabınızı şekle sokmak için ihtiyacınız olan tek şey bir çift çorap olabilir. Kalın bir çorap seçin ve bir süre bu şekilde yürüyün.

 

4- Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabılarınızı dondurun

Öncelikle ayakkabılarınızı, ağzı sıkıca kapanmış, su dolu torbalarla doldurun (sıkıca kapandıklarından emin olun, ayakkabılardaki su hasarını onarmak çok daha zordur). Ayakkabılarınızı, su dolu torbalar tamamen donana dek buzlukta bekletin. Kısa bir süre çözülmeleri için bekleyin ve sonra buz torbalarını alın. Ayakkabınızın yapıldığı malzemenin, öncekine kıyasla biraz daha esnemiş olması gerek.

  

5- Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabılarınızı ısıtın

Bu yöntem, biraz daha kullanıcı-dostu ve buz torbalarının donmaları için bir gece beklemeyi içermiyor. Öncelikle, bir çift kalın çorapla birlikte ayakkabılarınızı giyin. Ayakkabılarınızı bir yandan saç kurutma makinesi ile iki dakika boyunca ısıtırken, bir yandan da dar bölgeleri gevşetmek adına parmaklarınızı ve ayaklarınızı kasın, esnetin. Deri soğuyana dek çorapları ve ayakkabıları çıkarmayın. Ayakkabıları, çorap olmaksızın test edin ve gerekliyse eğer, uygulamayı tekrarlayın. Bu yöntemle, daha uyumlu ve daha rahat ayakkabılar elde edeceksiniz.

 

6- Dar ayakkabıyı genişletmek için ayakkabı tamircisine gidin

Ayakkabıları, spesifik olarak onarma niyeti ile almamanız gerekse de, bazen profesyonel yardım tek çaredir. Ayakkabı tamircisi, ayakkabılarınızın uzunluğunu ya da genişliğini bir esnetme makinesi ile değiştirebilir.

 

  

Ayakkabı seçimi nasıl yapılır?
+8
Kalın bacaklıysanız dökümlü, yüksek çizmelerden kaçınmalısınız.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 3936

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön