Düğünü ucuza getirmenin yolları nelerdir?

Düğününüzde istediğiniz şeylerden vazgeçmeden tasarruf edebilmenizin elbette birçok yolu var. İşte o yollar...

 • İnternetteki düğün odaklı bloglar, büyüleyici fikirler bakımından çok zenginler; ancak bu fikirler ya çok pahalıya gelir ya da uygulaması güç olabilir. Düğününüzde istediğiniz şeylerden vazgeçmeden tasarruf edebilmenizin elbette ki birçok yolu var. İşte size yalnızca alternatif yollar düşünerek en ciddi masraflardan kaçınabilmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Yalnızca boş bir alandan daha fazlasını sunan bir mekân bulun

  Baktığınız her mekân için bir artı/eksi listesi hazırlayın. Bu yöntem, kiralayacağınız mekânın gerçek değerini ölçmenize yardımcı olur. Ses sitemi, aydınlatma ya da ikramda indirim gibi fırsatlar sunan mekânları tercih edin. Ucuz olduğundan kiraladığınız salonu dekore etmek gerektiğini fark ettiğinizde bolca harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Gösterişli bir mekân masraflı olabilir; ancak dekorasyon için ayrıca harcama yapma zorunluluğu olmaz.

 • Yüzükler için alternatif materyaller üzerinde düşünün

  Günümüzde alyans yapımında birçok alışılmadık malzeme kullanılıyor. Altın ve platin yerine kullanılan en popüler materyaller gümüş, titanyum, paladyum, kobalt, tungsten ve paslanmaz çelik. Bu malzemelerden yapılan yüzükler, son derece etkileyici ve düşük masraflı oluyorlar. Her birinin artıları ve eksileri var; bu yüzden her bir metalin özelliklerini detaylı bir şekilde gözden geçirip bütçenize ve hayat tarzınıza uygun olanı seçmelisiniz. Seramik, taş ve ahşap gibi materyallere bakmayı da unutmayın. Yakut, safir, topaz, pirit, opal, oniks ve inci gibi değerli taşlardan yapılan özgün mücevherler, pahalı pırlantalardan çok daha ucuz olabiliyorlar. Yine de gönlünüz pırlantalardan yana ise tasarruf yapabilmek adına laboratuvar pırlantalarına bakın. Madenlerden çıkarılan pırlantalarla tam olarak aynı kimyaya ve fiziksel görünüme sahip olmalarına rağmen yaklaşık %30 oranında daha ucuzdurlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön