Sömestrde ne yapsak?

Selin Özavcı Tokçabalan, 2018 sömestr etkinliklerini derledi.

 • Sanat ve bilimle iç içe atölyeler

  Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, heykelden geometriye, felsefeden tasarıma pek çok konuda yaratıcı atölyelerle çocuklara eğlenirken öğrenme fırsatı sunacak.

   

  İstanbul Modern, yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. Fantastik Aksesuvarlar, Pixilation Kısa Film, Resimler ve Kostümler, Geleceğin Mimarları, Mikroskoptan Resimler, Çamurdan Heykeller adlı atölyeler çocukları bekliyor.

   

  Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde 22 Ocak’ta başlayacak atölye çalışmalarıyla 7-11 yaş arasındaki çocuklara tatillerini verimli şekilde geçirme imkânı sunulacak. Kış Atölyesi ile çocuklar, internet erişiminin veya televizyonun olmadığı bir ortamda doğada bulunan unsurlarla neler yapılabileceğini keşfederek kendi anılarını oluşturacak.

   

   

  İstanbul Oyuncak Müzesi çocuklar için tatil boyunca sürecek eğlenceli ve yaratıcı çalışmaları hazırladı. Oyuncak tasarımı ve origamiden kıyafet tasarlamaya; Andy Warhol’un izinden gidecek pop art baskı çalışmasından sinemanın büyülü dünyasını keşfedip kendi filmlerini yapacakları sinema atölyesine kadar dolu dolu birçok etkinlik çocukları bekliyor.  

 • Girişimci çocuklar fikirlerini projelendirip, ticari hayata atılmak için Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi’nde bir araya geliyor. Bilim odaklı çocuk kuluçka merkezinin Workinton şubelerinde çalışmalarını yürütecek çocuklar fikirlerini ticarileştirmek için çabalayacak. Çocuklara fikir, proje ve iş geliştirme alanlarında eğitim verip, çocuklardan yenilikçi ve üretim esaslı iş modelleri geliştiriyor.

   

  Pera Eğitim, yarıyıl tatilini sanatla iç içe geçirmek isteyen çocukları müzeye davet ediyor: ‘Bana Bak!’ ve ‘Louis Kahn’a Yeni/den Bakış’ sergileri kapsamında gerçekleştirdiği eğitim programlarına 4-6, 7-12, 10-12 yaş grupları katılabilecek.

   

   

  KidzMondo TeknoPark Bilişim Teknolojileri Eğitimi’ni sömestr dönemine özel olarak Teknopark Sömestr Atölyesi ile sürdürüyor. Kodlama, robot tasarım, 3D Tasarım gibi atölyelerde çocuklar dijital okuryazarlığı öğrenip yarının mesleklerini deneyimleyecekler.  

 • Eğlence arayanlara

  Anne ve çocuklar Feriye Palace’ın ev sahipliğinde 30 Ocak Salı günü gerçekleşecek Tatil Atölyesi’nde buluşacak. Etkinlikte elde edilen gelir Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak. Çocuklar için müzik, sanat, yaratıcı drama, ebru sanatı, seramik atölyeleri ve yoga workshopları bulunurken anneler için de sağlıklı beslenme, nefes çalışmaları, ebeveyn sohbetleri üzerine workshoplar düzenlenecek.

   

   

  Çocuklar, sömestr tatilinde doğayı keşfe çıkacaklar. ANKAmall, 20 Ocak’ta başlayacak Botanik Okulu’yla çocuklara doğayı ve doğanın bilgeliğini tanıtacak. Minikler, çeşitli bitkileri öğrenmekle kalmayacak; ekim, dikim yaparak toprakla iç içe unutamayacakları bir sömestr tatili yaşayacaklar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön