Eski sevgilim arkadaşıma çıkma teklif etti...

“Biz sevgilimle 2 yıl sevgili olduk daha sonra ayrıldı benden ve kız arkadaşıma çıkma teklif etti. Bunun üzerine ben de aradım, benim çevremden uzak dur dedim. Bitti gitti sanki, o zamandan sonra içimdeki sevginin hepsi nefrete dönüştü. Ben bir başkasıyla çıkmaya başladım. Beni seviyormuş diye duymuştum, bana ulaştı, onu unutmaya baktım takıntımdan vazgeçeyim diye. Sonra bir baktım 2 ay geçmiş eski sevgilimle ilişkim biteli. Arada bir aklıma gelse de mutluydum, en azından hayatımda beni mutlu eden biri vardı. Dün akşam bana mesaj attı, onunla çıkacağın belliydi zaten diye, 5 dakika sonra da cevap verme manitan kızar dedi. Yine cevap vermeyince aradı ve açmadım. Ne yapmalıyım? Tam unuttum diyorum, sevmiyorum diyorum mesaj atıyor, arıyor, kendini hatırlatıyor. Lütfen bana yardım eder misiniz?”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

"Çocuklarınızı iyi yetiştirin. Bazıları büyüyünce eksik kaldığı yerleri doldurmak için başkalarından çalıyorlar. Ortalık kalp hırsızı dolu, sebepleri olmayın."

 

Günümüzde erkekler ikiye ayrıldı sevgili okurlar;  erkek olmayı tercih edenler ve adam olmayı tercih edenler. Gülümsüyorsunuz yazdıklarıma ama günümüzde durum bu. Neden? Onlara erkek kimliği yetmedi mi derseniz, erkekler erkek kimliğini seviyorlar. Tabii yaşamları ayrıcalıklarla dolu olunca kim sevmez, sorun orda değil, bazıları erkek kimliğinin içini dolduramadılar. Boş bir ceket gibi, ruh yok, vicdan yok, ahlaki değerler yok. Öyle geziyorlar ortalıkta erkekler ya. Oysa o ceketin içinin dolu olması lazım. İşte bundan dolayı kendi aralarında değil ama kadınların dünyasında ayrıştılar dersek yalan olmaz. Kadınlar bazılarına adam gibi adam bazılarına da erkek dediler. Bir erkekten beklenen bir insandan beklenenden farklı mı? İnsan olmayı ruhsal bir amaç olarak tanımlıyorsak, insan olmak, olmaya çalışmak herkesin görevi değil mi? Vicdanları onları dürtüp "Heyy! Ne yapıyorsun? Bu yaptığın ahlaki değil" demez mi?

 

İnsanlık kazanılan bir şeydir halbuki. Ruhunuzla, aklınızla yaşadığınız, duyumsadığınız, empati yaptığınız her gün herhangi bir konuda Allah katında ya da vicdanınızda imtihana çekildiğiniz, yorulsanız da vazgeçemediğiniz bir kazanımdır. Kolay bir kazanım değildir, emek ve yürek ister sevgili okurlar. Bir erkek olmak, insan olmaktan daha zor değil, aksine daha kolaydır çünkü torpillidir bu cins, kadınlar tarafından hep kayırılır, hep gözetilir, hep şişirilir. Bütün bunlara rağmen adam olmak zor gelir bazılarına, kolayı seçerler sadece erkek olurlar. Hayatlarımıza giren insanlara bakarsak hepsi kalıcı olmuş mudur? Hayır! Yolcu etmişizdir bazılarını, önceleri birer misafirdir. Düşünürseniz kıyafetleri, güler yüzleri, güzel sözleriyle ağırladığımız, kalıcı olmaları ahlaki değerlerlerinin sizinle aynı olmasıyla da çoğu kez bağlantılıdır.

 

Burada sorumuza dönersek sevgili okurum, sizinle 2 sene gibi bir zaman sevgili olmuş bir erkeğin sizin arkadaşınıza, arkadaşlık teklif edip sizi hayatınızdan çıkarmış olmasıyla bu gencin karakteri hakkında fikir sahibi olmuşsunuzdur. Bana sorarsanız daha konuşulacak bir konu yoktur, noktayı bu çirkin davranışıyla koymuştur. Bir genç kız hayatında adam gibi adam diyebileceği birini tutmalı. O adam gibi adamlardan biri olmalı erkek arkadaşı. Korkmamalı hangi arkadaşıma göz kırpar, gönlü kayar diye. Bunlar çoook önemli; güvenmek, inanmak. Aklınız size doğru yolu göstermiş zaten, aklınızla hareket etmeye devam edin. Mutluyum dediğiniz bir ilişkiniz varken ne istediğini bilmeyen, ahlaken zayıf biri için kafanızı karıştırmayın. Bırakın geçmişte trajik hatasıyla kalsın. Geri döndüğü için şu an galip olan sizsiniz. Bunun keyfini sürün. Size önerim, kesinlikle geri dönmeyin. Dönerseniz yaşayacağınız önce yalan bir mutluluk sonrası pişmanlıktır sevgili okurum. Sevgiler...

 

***


Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...


İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön