Enayi durumuna düşmemek için…

 

 

Sizden gelen ve bana telefonla gelen yorumlardan anladığım kadarıyla “Sen olmaktan vazgeçmek” konusu çoğumuzun yarası. Her birimiz bir ara düşmüşüz bu tuzağa, bazılarımız da hala bu durumda, kurtulmaya çalışıyor ama başaramıyor.

 

Bu şekilde yürüyen bir evlilikse ve hele de çocuklar varsa “Buna son veriyorum” diyerek çekip gitmek o kadar da kolay değil haliyle. Dışardan ahkâm kesmek kolay ama uygulaması pek öyle değil. Ben bile evli olmadığım halde hiç yürümeyen bir ilişkiyi yürütmek için 365 gün harcadım. Yılların evliliğine biraz daha şans tanımak gerekir sanırım. Dayanabildiğiniz yere kadar tabii.

 

Ama söz konusu evlilik değil de yeni başlayan bir ilişkiyse uyanık olmak ve sinyalleri iyi okumak gerekiyor. Bir şeyi başlarda sonlandırmak ne olursa olsun çok daha acısız. Ben kendime göre nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bir liste oluşturdum. Bir dahaki sefere bu listeyi ne kadar kontrol ederim bilemiyorum ama şimdilik aklımızda olsun.

 

Buyurunuz…

 

Eski ilişkilerine saygısı ve hatta sevgisi yoksa, onlar hakkında ileri geri konuşuyorsa, gün gelince size de aynısını yapacak demektir.

 

Hayatta girdiği tüm kavgalarda haklı tarafın kendisi olduğunu düşünüyor ve hiç pişmanlık duymuyorsa bu ego ile baş edilmez. Kimse edemez.

 

Bir sıkıntınız olduğunda sizi samimiyetle dinlemiyor ama kendi bir derdi olduğunda sizi mutlaka yanında istiyorsa aman derim.

 

Dertli ya da hasta olduğunuzda ne sıklıkta aradığı da çok önemli. Hayatta mutlu günler kadar sıkıntı da var. O günlerde elinizi tutmuyorsa başka zaman da tutmasın.

 

Arkadaşlarınızla tanışmayı sürekli erteliyor ve sizi de arkadaşlarıyla tanıştırmıyorsa bu ilişkiye bir isim koymaya niyeti yok demektir. Küçük ama önemli bir detay.

 

Siz aradığınızda açmıyor, sonra geri dönmüyor ve bu sık sık tekrarlanıyorsa mazeretleri boşverin, sizi net olarak önemsemiyor demektir.

 

Cebini sürekli kontrol ediyor, her mesaja ayrı bir heyecanlanıyor ve cebini masaya ters koyuyorsa… Anladınız siz.

 

Eski sevgililerinin hepsi bir şekilde arkadaşıysa ve onlarla sık görüşüyorsa bu konuya hassasiyetle eğilmekte fayda var.

 

İlişkiniz sınırlı saatlerde görüşmekten ibaretse ona bir ilişki demek doğru olmaz.

 

Sizin için öyle ya da böyle özel olan günler onun için bir şey ifade etmiyorsa, “O böyle şeylere değer vermiyor” bahanesiyle kendinizi kandırmayın. Değer vermediği sizsiniz aslında.

 

 

“Seni seviyorum” demek için hep önce sizin demenizi bekliyorsa sizi sevmiyor demektir. 


Ama her şeyden önemlisi iç sesiniz. Kadın hisseder. İçinize “yamuk” bir şeyler olduğuna dair bir his doğuyorsa, o hisse güvenin, kalbin sesi her zaman doğruyu söyler.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 3936

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön