Hamile kraliçenin masalı

“Uzun uzun yıllar önce Hindistan’da yaşamış hamile bir kraliçe varmış. Kraliçe hamileliğinin yüzyirmibeşinci gününde, aniden çok  hastalanmış. Hastalığı kötüleşince kâhine giden hamile kraliçe birde ne duysun, hayatını cehenneme çevirip krallığı yerle bir edecek bir iblis ruhunu büyülemiş! Kâhinden bunları duyan kraliçe çok endişelenmiş ve krallığının ruhani yol göstericisi Raaj Guru’ya gitmiş.

 

‘Ah eğitmenim bana merhamet gösterip, beni kutsayabilir misiniz’ diye yalvarmış, ağlamış... Raaj Guru ona bakmış ve ‘Herşey bitmiş değil. Bugünden itibaren Tanrı adına meditasyon yapacak, insanlarının arasına karışıp özgecilikle onlara hizmet edecek ve kadim yöntemlerin öğretilerini uygulayacaksın’ demiş. Böylece kraliçe saraydan ayrılıp kendini sokaklara atmış. Yemek yapmış, bulaşık yıkamış, açları doyurmuş, hiçbir karşılık beklemeden yardıma ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatmış. Günlerden bir gün kraliçenin doğum sancıları başlamış. Saatler sonra oğlu gülümseyerek doğmuş. Minik elleri huzur içinde yogadaki mudra pozisyonunda duruyormuş ve alnında, iki kaşının ortasında üçüncü bir gözü var gibiymiş... Bebek bir iblis değil, bir aziz olmak üzere büyümüş...”

 

“Rahimin, başka bir insanın şevkat ve bilgisiyle içindeki ruhun kaderinin değişmesine, kolaylaşmasına ya da yücelmesine yardımcı olabileceğin yerindir. Bu, kadınlar olarak bizim gezegendeki nimetimizdir”.  (Gurmukh)  

 

Kadın olarak nasıl yapıcı ve değiştiriciyiz... Bir bebeği sağlıklı büyütmek sadece organik gıdalar yiyerek, hamilelik sürecinde pilates, yürüyüş, yoga yaparak ama mutsuz yaşayarak gerçekleşmiyor. Ruhunu nasıl beslediğin içinde büyüyen ruhun şekillenmesini derinden etkiliyor. Nasıl sevildiğin, nasıl sevdiğin, sevmekten ve paylaşmaktan ne anladığın büyüyen bebeğinin de ne anlayacağına yansıyor. Dış huzurun kadar iç huzurun da önemli...

 

Malum, acıdan beslenen bir toplumuz. Damar severiz, rakı içer ağlaşırız ama iç dengemiz varsa ne ala... Acıkolik, mutsuz, iç dengeden yoksun, kadın olarak ezilen, hor görülen, dayak yiyen, sevgi görmeyen ve daha da acısı kendini buna layık gören bir kadın ruhsal olarak ne kadar sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilir ve onu ne kadar sağlıklı büyütebilir? 

 

Unutma içinde büyüttüğün bebeğin Dalay Lama da olabilir, tecavüzcü de... Onun geleceği senin ellerinde, senin rahminde... 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön