İnsanlık nerde?

Herkese iyi pazarlar diliyorum… Bu hafta yine bir Türkiye klasiği, bir utanç tablosu ile karşınızdayım. Bu tür haberleri sizler ile paylaşıyorum ki bir daha yaşanmasın ve ders çıkaralım.

 

Konumuz şöyle; Adana'da adli kontrol cezası olan bedensel engelli 58 yaşındaki Nuri Emek'e, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hediye edilen akülü engelli aracı, kimliği belirsiz kişilerce çalındı.

 

Merkez Çukurova İlçesi'nde oturan Nuri Emek'in her iki ayağı da damar tıkanıklığı rahatsızlığı sonucu 20 yıl önce diz altında kesildi. Koltuk değnekleri ile yaşamaya çalışan Nuri Emek, bıçakla yaralama olayına karıştı. Mahkeme bedensel engelli olmasını göz önünde bulundurarak 42 ay adli kontrol cezası verdi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne gelip imza atması gereken Emek'e, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca akülü engelli aracı verildi.

 

İmza atmaya da gidemedi

Gecekonduda tek başına yaşayan Nuri Emek'in, akülü arabası 2 Kasım gecesi çalındı. Sabah kalktığında akülü arabasını yerinde bulamayan Emek, polise başvurarak bulunmasını istedi. Aracı çalındığı için de imzaya gidemeyen Emek, cezaevine girme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Akülü aracının çalınmasıyla hayatının alt üst olduğunu söyleyen Nuri Emek şunları anlattı:

"O benim elim, ayağımdı. Her işimi onun sayesinde görüyordum. Denetimli serbestlik bürosuna gidip geliyor, imzamı atıyordum. Şimdi imzaya gidemez oldum. Devletten 3 ayda bir engelli maaşı alıyorum, bu gecekonduda komşularımın desteği ile oturuyorum. Çocuklarım var, ama onlar da asgari ücretle çalışan insanlar. Yardım istesem de veremezler. Ben şimdi ne yapacağım."

 

Engelli aracını çalanların geri getirmesini isteyen Nuri Emek, "Ben o aracı her kullandığımda verenlere de sürekli dua ediyordum. Kaç günden beri dışarıya bile çıkamaz oldum. Çalandan rica ediyorum geri getirsin" diye konuştu.

Emek'in başvurusu üzerine polis, çalınan akülü engelli aracını bulabilmek için çalışma başlattı.

 

Şimdi bu vatandaşımızın psikolojisini düşünün ülkenin Cumhuriyet Başsavcısı akülü araç hediye ediyor ve bu araç çalınıyor… Bunu yapanların insanlıktan çıktığını düşünüyorum ve polisimizin acilen hırsızları bulup adalete teslim etmelerini önemle rica ediyorum!

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön