Engelsiz Çarşı!

Merhabalar sizlere bu hafta Beşiktaş’ın dünyaca ünlü çarşı grubunun yaptığı sosyal sorumluluk projelerindeki yerini anlatacağım.

 

Bilindiği gibi iyi bir Beşiktaş taraftarıyım bunu her platformda gururla söylememin bir nedeni de çarşı grubudur. Kendimi de bir çarşılı gibi hissetmem ayrı bir mutluluk.

 

Onların yaptığı eylemler çoğu insanın hoşgörü ile yaklaştığı türden...

 

Ben çarşının hatırladığım kadarı ile ilk başkaldırıcı eylemi ırkçılık söylemine maruz kalan Kamerun’lu futbolcu Samuel Eto’o ya HEPİMİZ ETOO YUZ pankartı ile gönüllerde yer etmiştir.

 

Daha sonra nükleer santraller’e karşı, Engelliler’e karşı başta olmak üzere birçok konuda verdikleri mesaj ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandılar.

 

Son olarak Gezi Parkındaki gençlere destek vermek üzere Taksim’e yürüyüşler düzenleyerek tüm dünyada adından çokça bahsettirdiler. Hatta rekabette olduğu takım taraftarlarını bile içine alarak tarihe geçecek demokratik bir eylem gerçekleştirdiler.

 

Ancak burada Galatasaray taraftar gurubu ultraaslan çarşıyı ‘reklam yapmak’ ile suçlaması şahsen beni ve birçok çarşılı arkadaşımı üzmüştür. Yılda yaklaşık 150’ye yakın tekerlekli sandalye dağıtan bir grubun reklama ihtiyacı yoktur diye düşünüyorum!

 

Konu ile ilgili haber şöyle; Beşiktaş Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Kol kola giren taraftarlar üzerinde Kartal basılı flamalarla yürüdü. "Her yer Taksim Her yer Direniş" sloganları atan gruba yeni evli gelin ve damat da katıldı. Çarşı’nın yürüyüşüne çevrede toplanan vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

 

Herkese engelsiz bir hafta dilerim.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön