Engelsiz gezi parkı istiyoruz!

Merhabalar sizlere bu hafta son günlerde gündemde olan gezi parkının yerine AVM yapılmak istenmesini protesto eden gençlerimizden bahsedeceğim.

 

Onlar sadece belediyenin bu projesine karşı çıkıp hiçbir ağacın sökülmemesini istemekteydiler. Bende bu görüşe katılıyorum zaten İstanbul’un yeşillik alanı bu kadar azken yeşilliğimizi korumamız gerektiğini düşünüyorum.

 

Protestocu gençlere sosyal medyadan benim bile tahmin edemediğim kadar destek ve katılım olunca olay artık bizi yönetenler ile halkın bir kısmını karşı karşıya getirdi.

 

Ve istenmeyen hiç tasrif etmediğim olaylar yaşandı. Bunu fırsat bilen provakatif eylemcilerinde katılımı ile çok vahim bir tablo yaşandı.

 

Ben olayları gerek televizyonlardan gerekse sosyal medyadan büyük üzüntü ile izledim ve tepkisiz kalmayı tercih ettim. Çoğu arkadaşım bana ‘sen neden olumlu veya olumsuz tepki vermiyorsun!’ diye sitem ettiler işte bende kendimi özgür hissettiğim bu köşemden cevap veriyorum.

 

Devletle olan kısmına bir sözüm olamaz çünkü ben siyaset ile uğraşan biri değilim ve benim onla ilgili bir görüşümün olması mümkün değil; çünkü benim görüşüm olsa bile bunu dile getirebileceğim tek yol olan oy kullanma hakkım maalesef yok.

 

Bunun nedeni ise bence çok komik geçtiğimiz seçim dönemlerinde seçim bürosundaki görevli ‘Ersin Ata bütün yetkilerini ailesine devrettiği için oy kullanma hakkını kaybetmiştir!’ dedi.

 

Benim ülkemde bana görüşümün ne olduğunu sormayan bir devletimin olması çok düşündürücüdür. Bir yazar olarak siyasi görüşümün olmamasını devletin bir ayıbı olarak görüyorum.

 

Tekrar gezi olaylarına dönersek bu protestoya dünyanın her yerinden destek geldiğini görüyorum. Tabii ki burada tepki göstereceğim şeylerde oldu. Birincisi aşırı ve orantısız güç kullanımını kabul etmek mümkün olmayıp aynı şekilde kamu malına da zarar verenleri de buradan şiddetle kınadığımı belirtmek isterim.

 

Şiddet yanlısı gösterilerde hem devlet hem de suçu olmayan insanlarda zarar görüyor halbuki çatışma ile hiçbir yere varılamayacağını yüzyıllardır örneklerini görüyoruz. Umarım her iki tarafta bundan sonraki süreçte uzlaşmacı olur ve gezi parkı olduğu gibi sadece gezi alanı olarak kullanılmaya devam eder.

 

Devletin yapmak istediği projeler için daha uygun yerler tespit edilmesi gerekiyor.

 

Benim bir tavsiyem olacak mesela Tuzla’da büyük bir AVM yok hizmet etmek isteniyorsa ben buradan sesleniyorum Tuzlanın bir AVM eksiği vardır bunun için çalışmalar yapılabilir.

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön