Engelsiz Proje!

Merhabalar sizlere bu hafta yine çok önemli bir konu hakkında bilgi vereceğim.

 

Ülkemize bir çok iş imkânı sunan KOÇ grubu engellileri düşünerek onları sosyal ortama uyum ve katkı sağlamak amacı ile firmalarının çoğunda iş imkânı sağlayarak büyük katkı sağlamıştır.

 

Konu ile ilgili olarak haber şöyle; Yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç;"Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" projesi konusunda üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz" dedi.


Koç, Bizden Haberler Dergisi'nde "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" Projesi'nin bir yılını değerlendirdi.


2006 yılında başlatılan ve sosyal sorumluluk olgusunu yaygınlaştırarak toplumsal sorunlara karşı daha katılımcı bir tutum geliştirmeyi hedefleyen "Ülkem İçin Projesi"nin 2012–2013 uygulaması olan "Ülkem İçin Engel Tanımı yorum”un bir yılını geride bırakmak üzere olduğunu belirten Koç, elde edilen sonuçlardan ve alınan yoldan memnun olduğunu kaydetti.

 

Ancak daha yapılacak çok şey olduğuna dikkati çeken Koç, projenin ikinci yılında "Engelliliğe Doğru Yaklaşım" eğitimlerinin büyük oranda tamamlanmasıyla, fiziki şartların engellilerin ihtiyacına göre düzenlenmesi ve engelli dostu ürün ve hizmet geliştirilmesi konusuna ağırlık verileceğini ifade ederek, "Üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz" dedi.


Ülke nüfusunun yüzde 12,29'unun (8,5 milyon) engelli olduğunu anımsatan Koç, ''Onlar hepimiz kadar, tüm olanaklardan bağımsızca yararlanma hakkına sahip.

 

Ancak bu konuda toplumsal farkındalığı yaratmak, eğitim düzeyini artırmak ve uygun fiziki şartları sağlamak hepimizin görevi. Bu noktada taşın altına elimizi koymamız gerektiğini düşünerek 'Ülkem İçin Engel Tanımıyorum'' dedik ve herkesi bu farkındalığa ulaşmaya davet ettik'' ifadelerini kullandı.


Koç, ilk yılda tüm şirketlerde öncelikle "Engelliliğe Doğru Yaklaşım" eğitimlerini düzenlemeyi ve bu eğitimlerle çalışan sayısının en az yüzde 35'ine ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti: ''Toplam 34 şirketimizde eğitim düzenlendi. 371 gönüllü eğitmen yetiştirildi. Şirketlerde ve illerde düzenlenen toplam 748 eğitimde 40 bine yakın çalışanımız engelliliğe doğru yaklaşımın detaylarını öğrendi. Birçok şirketimiz yüzde 35 hedefini tutturdu, hatta ikinci yıl hedefi olan yüzde 70'e ulaşmayı başardı.


Tüm şirketlerimizin projenin ikinci yılına girerken bu konudaki çalışmalarını hızlandıracaklarını düşünüyorum. Projemize katkılarını önemli ölçüde hissettireceklerine ve farkındalık eğitimleriyle yüzde 70 hedefinin üzerine çıkacak çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum."dedi.

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön