Engelsiz başarı!

Merhaba sizlere bu hafta özel bir üniversite tarafından hazırlanan belgeselimin gösterimi hakkında bilgi ve görüşlerimi aktaracağım.

 

Bundan üç ay önce sosyal medyadan tanıştığım bir üniversite öğrencisinin “senin hayatını belgesel olarak çekip tez olarak yayınlamak istiyorum.” önerisine olumlu yanıt vererek benim yaşamımdaki bir hayalide gerçekleştirme fırsatını da verdi.

 

Çekimler yaklaşık iki ay sürdü bu süre zarfında çok keyifli çekimler gerçekleştirildi.

 

Gerek evde, gerekse dış mekanlarda bir engellinin yaşadığı tüm zorluklarının yanı sıra nasıl sosyalleştiğimi insanlara ders niteliğinde olacak şekilde belgeseli hazırladık.

 

Çekimler bittiğinde bu belgeselin çok büyük ses getireceğini hissediyordum.

 

Geçtiğimiz günlerde de üniversitenin titiz çalışması sonucu gösterimi özel bir müzede gerçekleştirildi.

 

Belgesel İngilizce alt yazılı olarak gösterildi. İzlerken ben arkadaşlarım ve ailem yine yanımda oldular. Sunum sırasında gözlerimin yaşardığı anlarda oldu.

 

Gösteri sonunda salonda bulunan izleyenlerden olumlu tepkiler almak hem beni hem de bu belgeseli hazırlayan Selvinaz arkadaşımı inanılmaz mutlu etti.

 

Yaklaşık on civarı belgesel gösterildi. Hepsi çok özenle çekilmiş güzel konuları ele alıyordu. Engeller sona ERSİN en beğenilen belgeseller arasında yer aldı.

 

Selvinaz arkadaşım gecenin sonunda tüm izleyenlere teşekkür ederek “ben bu işi severek ve güvenerek yaptım. Görüyorum ki Ersinin hayatı hepimizi derinden etkiledi ve onu yüz yüze tanımasanız da çok şey öğrendiğinizi düşünüyorum” diyerek gecenin özetini yapmış oldu.

 

Gerçektende bir insanın hayatına vakıf olmak çok kolay değildir. Ancak bu proje bana çok şey kattı diyebilirim. Şöyleki hayatta imkânsızları başardığımı hissediyorum. Her işimde olduğu gibi bu gösteriden de alnımın akı ile çıktığım için çok mutluyum.

 

Son olarak bu belgeselde emeği olan tüm insanlara çok teşekkür ederim.Özellikle Selvinaz arkadaşıma yeni bir dost kazanmış olmanın mutluluğunu bir ömür boyu yaşayacağım…

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön