Mesele vakıf değil, siz hala anlamadınız mı?

Çocuklara tecavüz edildi mi?

 

Edildi.

 

Hükümet ‘Bu tecavüzleri sonuna kadar araştıracağız, sorumlularını bulacağız ve en ağır şekilde cezalandırılmalarını sağlayacağız. Bir daha bu tür olaylar yaşanmaması için her türlü önlemi alacağız’ dedi mi?

 

Demedi.

 

Ya ne dedi?

 

Aile Bakanı “Buna bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” dedi.

 

Bir başka milletvekili ‘Biz inadına vakfa destek olacağız’ dedi.

 

İktidar partisi, muhalefet partilerinin Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu kurulması doğrultusunda verdiği teklife ‘Hayır’ dedi. Komisyon başkanı, teklif sayıca geçmesine rağmen ‘kabul edilmemiştir’ açıklamasında bulundu. Kamuoyunun tepkisiyle geri adım atan iktidar partisi daha sonra konunun ortak bir önerge ile ele alınması konusunda uzlaşıldığını söyledi. O önergenin ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Kısacası hükümet bu konuda sınıfta kaldı. Bana sorarsanız, daha önceki hiçbir konuda olmadığı kadar çuvalladı. Çocuk İstismarı gibi bir konuyu böylesi ortada bırakmak bir iktidarın bence en karanlık, en düşük noktasıdır.

 

O yüzden mesele vakıf değil, anladınız mı? Herkes biliyor ki çocuk istismarı bu vakıfla başlamadı, bu vakıfla da bitmeyecek.

 

Ancak ortada, bırakın 45 çocuğa tecavüzü, bundan önce medyaya konu olan nice çocuk istismarında ortalığı yıkmayan, tecavüz mağdurlarına iyi hal indirimleri uygulayabilen, ‘Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar’ diyen, ‘Çocuğun rızası varmış’ diyebilen bir zihniyeti var. 

 

Mesele çok daha vahim.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  31 Mart 2016 Perşembe 22:45

  Isimiz hakikaten Allaha kaldi

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön