Siz hazırsanız ben buradayım!

Bana “Kendini anlatan bir şey yaz!” dediklerinde nasıl başlasam diye düşündüm.

 

Sonra birden aklıma geldi; koçluk yaparken birlikte çalıştığım kişilere sorduğum ilk sorulardan biri “Biraz kendinden bahseder misin?” idi ve onlar hep “Nasıl anlatayım kendimi?” diye başlarlardı.

 

Şimdi onları daha iyi anlıyorum.

 

Kendinden bahsetmek sanıldığı kadar kolay bir şey değil.

 

İnsan düşünüyor; “Ne söylesem acaba?” diye...

 

Kendimden bahsetmeye çalışayım biraz o zaman.

 

Bir akademisyen, bir öğretmen ve profesyonel koç. Meraklı, heyecanlı, neşeli, hareketli, her zaman öğrenci ve DEHB’li... (Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu)

 

Bütün bunlar ne anlama geliyor peki? Sahip olduğum bu özelliklerim beni şu anda bulunduğum noktaya getirdi, sizlerle ve HT Hayat ile karşılaştırdı ve bunun sonucu olarak da şu anda bu yazıyı yazmama neden oldu.

 

Tüm bu özellikler doğrultusunda son yılların en popüler ve aynı zamanda en çok suistimal edilen mesleğini yapıyorum. 

 

Meslek diyorum ancak henüz Türkiye’de tam olarak bir meslek konumunda değil. Ben profesyonel bir koçum.

 

Koçluk sürecinde nerede durmam gerektiğini bilmek bana koç olarak ayrı bir güç katıyor. Koçlukla karıştırılan diğer meslek gruplarının psikoloji, psikiyatri, danışman alanlarına müdahale etmeden çocukların, gençlerin kendilerini KEŞFETme yolculukları sırasında FARK ETtiklerini KABUL ETmeleri, davranışlarını, alışkanlıklarını, kararlarını ve geleceklerini YÖNETmeleri için onları güçlendirip cesaretlendiriyorum.

 

HT Hayat’ta sizlerle çocuklarınız için bir araya geleceğiz. Gerek öğretmenlikten, eğitimden gerekse koçluktan gelen deneyimlerimi çocukları, gençleri güçlendirmek için sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

 

Bu süreçte çocuklarımız için;

 

Birlikte meraklanacağız.

 

Birlikte keşfedeceğiz.

 

Birlikte öğreneceğiz.

 

Birlikte fark edeceğiz.

 

Birlikte kabul edeceğiz.

 

Birlikte yöneteceğiz.

 

Hayatınıza azıcık da olsa farkındalık katmaya, eğitim yolculuğunda çocuklarınıza doğru yolu gösterebilme konusunda size yardımcı olmaya geldim, siz hazırsanız ben sizin için buradayım...

 

Sorularınızı, sorunlarınızı, benimle paylaşmak istediklerinizi, kafanıza takılanları, sormak isteyip sormaya çekindiklerinizi sormanız için, cevap vermek buradayım...

 

* Bazı durumlarda aslında çoğu kişinin yaşadığı sorunları “isim kullanarak" sormak konusunda endişeleri çok iyi bilen biri olarak "misafir" olarak yazdıklarınıza da seve seve yanıt vereceğim...

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön