Dizi oyunculuğunun er meydanı komedidir

Mazhar Alanson’la birlikte Küçük Hesaplar adlı komedi dizisinde oynamaya başlayan Seray Sever’den tartışma yaratacak açıklamalar...

Dizi oyunculuğunun er meydanı komedidir

Oyunculuğa başladığı ilk günden bu yana televizyonda hep komedi dizilerinde oynayan Seray Sever, “Dizi oyunculuğunun er meydanı komedidir. Sit-com dizi bir çeşit kamera karşısında yapılan tiyatrodur. Hata affetmez” diyor.

Komedi dizilerinin aranılan oyuncusu olmasının yanı sıra yapımcı olarak da dizilere imza atan Seray Sever, Küçük Hesaplar adlı dizide Mazhar Alanson’la birlikte kamera karşısına geçti. Gençlik dizisi iki hafta sonra Star TV’de yayınlanmaya başlayacak. Oyunculuğun yanı sıra geçtiğimiz yıllarda dizi yapımcılığına başlayan ve Sen Harikasın, +18 gibi komedi dizilerine imza atan Seray Sever, bu kez sadece oyuncu olarak rol alacak.

İlk kez anne rolünde
“Projeyi sevdiğim için hemen kabul ettim. Mazhar’ın projede olması çok önemli. Yazarlarımız Deniz Alnıtemiz ve Kağan Sezyum, genç kitleye ve internete hâkim yazarlar. Harika adlı, kocasına âşık, fal bakan, yoga yapan, bakımlı bir kadını oynuyorum. Mazhar da aynı şeylere ilgili bir adam. Mazhar’ın ilk evliliğinden olan kızı var. Yani bu dizide anı zamanda anneyim. Doğurmuyorum ama eşimin bizimle yaşayan kızı nedeniyle ilk defa anne rolü oynuyorum”

‘İnsanlar gülsün’
Televizyon ekranlarında çok fazla drama dizisi olduğunu ancak komedi dizisi eksikliği yaşandığını söyleyen Seray Sever; “Hep komedide oynadım ve yaptım. Kendi izlediğim dizilerde olmak isterim. İnsanlar biraz gülsün, eğlensin. İki üç tane daha iş geldi bu dönemde. Bundan sonra hep komedi yapacağım anlamına gelmiyor ama ekranda komedi eksikliği var. Yapılan sit-com’lar tutmuyor. Yalan Dünya tuttu. O da zaten marka bir iş” diyor ve yapımcı yanıyla da komedi yapımlarının avantajlarını sıralıyor: “Dramaların maliyetleri çok yüksek. Komedi daha kısa sürede çekiliyor ve kanalları da rahatlatan bir iş. Komedi dizilerinin fiyatı dramaların yarısı kadar. Üstelik komedide daha kolay ürün yerleştirebiliyorsunuz. Bir dönem dizisine ürün yerleştirme yapmanız imkânsız.”

‘Önemli olan inandırmak’
Komedi oyunculuğunun zorluğunu ve önemini vurgulayan Sever, sit-com denilen komedi dizilerinin tiyatroya benzerliğini vurgulayarak, “Komedi daha zor. Televizyon dizilerinin er meydanı sit-com’lardır. Oyunculukta saklayabileceğiniz bir şey yok. Seslendirme yapamazsınız. Dramalarda ışıkla, açıyla oynarlar. Oysa sit-com’da sabit mekânda akan sahneyi uzun ezberler yaparak oynamak zorundasın. Yaşamak ve inandırmak. Bu her hafta bir tiyatro oyunudur.”

‘Güzel ve komik kadın yok’
Oyuncular içinde de kendisi ve Gülse Birsel’in dışında güzel ve komik kadın rollerini oynayan çok fazla kadın oyuncu olmadığını belirten Sever, “Güzel ve komik kadın pek yok. Yalan Dünya çok başarılı. Biz de +18’de Cihangir’i işlemiştik. Oradan yola çıkmışlar. Gülse Birsel benim Boğaziçi’nden arkadaşım. O hem oynuyor hem yazıyor. Yazarlık çok yorucu. Çok da başarılı” dedi.

‘Meryem düşünceli ve mütevazı’
Çekimleri yeni başlayan dizilerine Muhteşem Yüzyıl’ın da çekildiği Tem Stüdyoları’nın ev sahipliği yaptığını belirten güzel oyuncu, orada çalışmaya başladıklarında, Meryem Uzerli’nin setlerine hoşgeldin ziyareti yapmasından çok etkilenmiş; “Meryem’le karşılaştık, setimizi ziyaret etti, tek tek başarı diledi. Çok düşünceli, mütevazı. Yabancı starlar bizimkilerden çok daha mütevazı.”

Hazırlayan: Bülent İpek

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön