Depresyondan kurtulmanın yolları

Mutluluk, hayatınızda hiç sorun olmamasını sağlamanızdan ziyade onlarla başa çıkma becerinizdedir. Her zaman nelere sahip olduğunuza odaklanın, neleri kaybettiğinize değil. Çünkü asıl önemli olan hayatın sizden neler götürdüğü değildir. Sizin neleri geride bırakarak neleri başardığınızdır.

 • Hayatta her şey ne kadar kötü veya iyi olsa da her zaman minnet duymamız gereken bir şeyler vardır. Tüm zorluklara rağmen her sabah uyanmalı ve hayatınız için minnettar olmalısınız. Çünkü bazı insanlar, bir yerlerde bunun için savaş vermekte...

 • Acı büyümenin bir parçasıdır

  Bazen etrafımızdaki tüm kapılar kapanır çünkü harekete geçme zamanı gelmiştir. Ve aslında bu iyi bir şeydir çünkü genelde koşullar bizi zorlamadıkça adım atmayız. Zor zamanlarda hiçbir sıkıntının amaçsız gelmediğini unutmayın. Sizi üzen şeyi aşmaya çalışın ama her zaman bu sorunların size öğrettiklerini unutmayın. Zorlanıyor olmanız başarısız olduğunuz anlamına gelmez. Büyük başarılar zaman alır. Sabırlı ve pozitif kalmaya çalışın. Belki aniden değil ancak eninde sonunda tüm parçalar birleşecektir. Unutmayın ki yaşadığınız acılar her zaman büyümenize yardımcı olacaktır.

 • Hayattaki her şey geçicidir

  Yağmur her zaman yağar ve bir süre sonra durur. İncindiğinizde er ya da geç iyileşirsiniz. Karanlık çöktükten sonra her zaman aydınlık da gelir. Her sabah uyandığınızda bunu hatırlarsınız ancak yine de sık sık unutursunuz. Bunun yerine karanlığın sonsuza kadar süreceğine inanırsınız. Ancak hiç bir şey sonsuza kadar sürmez.

  Yani eğer her şey yolundaysa bunun tadını çıkarın, sonsuza kadar sürmeyecek. Eğer her şey kötüye gidiyorsa endişelenmeyin çünkü bu da sonsuza kadar sürmeyecek. Hayatın bir süreliğine sizi zorluyor olması gülemiyor olduğunuz anlamına gelmiyor. Her bir saniye sizin için yeni bir başlangıç veya bir şans olabilir. Tek yapmanız gereken bunu kullanmak ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön