Güçlü insanların kendilerine her gün sordukları 8 soru

Güçlü ve başarılı olabilmek için kendimize hatırlatmamız gereken bazı şeyler var...

 • 1- Bugün ne başarmak istiyorum?

  Çoğumuz aklımızda güne dair herhangi bir hedef olmadan uyanırız. Gün daha çok ‘uyan, hayatta kal, yatağa geri’ dön düsturu ile geçer. Günün ana motivasyonu, günlük rutine devam etmek, mümkün olduğunca az düşünmek ve günü atlatmaktır. Hatta beynin yarısı hala uyuyor olmayı istemektedir.
  Başarılı insanlarda çarklar böyle dönmez. Sabahlarını değerlendirirler, günlük ruh halleri ve motivasyonlarını ayarlarlar. Günlük ve uzun vadede hedeflerini gözden geçirir, buna göre davranırlar. Güneş tekrar batmadan önce neler yapmak istediklerini bilirler ve yaparlar

 • 2- Yapmak istediğim şeye ayıracağım süre ne kadar?

  Ne yazık ki pek çoğumuzun başarısız olduğu ‘zaman yönetimi’ stratejileri, başarıya giden yolda büyük önem taşımaktadır. Hepimizin günde 24 saati var, kimse için daha az ya da çok değil. Başarılı insanla başarısız olanlar arasındaki fark tam da bu süreyi nasıl değerlendirdikleri ile ilgili. Kazananlar, kendi hayatında ya da işlerindeki önceliklerini belirliyor ve bunlara daha fazla zaman ayırıyor.

 • 3- Yaptıklarım aklımdaki hedeflerle örtüşüyor mu?

  Eylem her zaman sözcükten daha yüksek seslidir. Yapmanız gerekenler, belirlediğiniz hedeflere yönelik olmalıdır. Başarı insanlar durmayı ve resme daha geniş açıdan bakmayı bilir ve böylece yolu kaybetmezler. Aslında, onları hedeflerine ulaşmakta yardımcı olacak şeyler hariç her şeyi bir kenara koyabilirler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  07 Şubat 2020 Cuma 15:02

  Hep hırs hep hırs. Sürekli günü planla ve planlarken yorul. Bazende spontan yaşamak gerekir.

  Cevapla
 •  
  20 Ekim 2018 Cumartesi 10:47

  Aptallar kendilerini zeki zannederek ortalıkta çoğalırken, akıllılar ise onların fırsatçılığı ve çoğalması karşısında bir kenara çekilip kendi hallerinde yaşadıkça bu dünya daha da kötüye gidecek. işte kıyamet de bu yüzden gelecek.

  Cevapla
 •  
  20 Ekim 2018 Cumartesi 10:45

  Yani her gün kendisine "Bugün nasıl bir dalavere yapmalıyım" yada "Bugün kimin işine çelme takarsam ben hedefime daha kısa yoldan ulaşırım" vb şeyler düşünenler de güçlü insan oluyor öyle mi??

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön