Kilo vermeniz için edinmeniz gereken 7 alışkanlık

Zayıflamak için pek çok farklı diyeti denemenize rağmen etkili sonuç alamadıysanız, bu alışkanlıkları hayatınızın bir parçası yapın.

  • Kilo vermeye çalışıyor ama tartıdaki rakamın bir türlü değişmediğini görüyorsanız, sahip olduğunuz rutini ve alışkanlıkları ciddi şekilde gözden geçirme zamanınız gelmiş demektir. Hedeflediğiniz kiloya ulaşmak biraz zor olabilir ama asla imkansız değil! İşte kilo vermeniz için edinmeniz gereken 7 alışkanlık...

  • Yediklerinizin kaydını tuttuğunuz bir günlük edinin: Kilo vermekte başarı sağlayan insanlar genellikle yediklerinin günlüğünü tutarlar. Bu günlük, hedeflediğiniz yolda kalmak için yaptığınız beslenme ve egzersiz seçimlerinin hesabını tutmaya yarar. Bir paket krema ve soğanlı cipsi yediğinizi listelediğinizde bunu görmezden gelmeniz ya da inkar etmeniz mümkün olmayacak, kendinizi kandıramayacaksınız. Gelişimi görmek ya da gerekli değişiklikleri yapabilmek için ne ve ne kadar yediğinizin kaydını tutun.

  • Bir egzersiz programı hazırlayın ve buna sadık kalın: Çoğu insan koşu bandında terlemektense, televizyon karşısında atıştırmayı tercih eder. Ancak egzersiz yapmak kilo vermek amaçlandığında mutlaka yerine getirilmesi gereken bir aktivitedir. Eğer kendinizi egzersiz yerine sürekli başka bir şey yaparken bulursanız, gündelik ajandanıza egzersiz seansları eklemeyi unutmayın, böylece programınızın doğal bir parçası haline gelecektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön