Kilo vermeniz için edinmeniz gereken 7 alışkanlık

Zayıflamak için pek çok farklı diyeti denemenize rağmen etkili sonuç alamadıysanız, bu alışkanlıkları hayatınızın bir parçası yapın.

 • Kilo vermeye çalışıyor ama tartıdaki rakamın bir türlü değişmediğini görüyorsanız, sahip olduğunuz rutini ve alışkanlıkları ciddi şekilde gözden geçirme zamanınız gelmiş demektir. Hedeflediğiniz kiloya ulaşmak biraz zor olabilir ama asla imkansız değil! İşte kilo vermeniz için edinmeniz gereken 7 alışkanlık...

 • Yediklerinizin kaydını tuttuğunuz bir günlük edinin: Kilo vermekte başarı sağlayan insanlar genellikle yediklerinin günlüğünü tutarlar. Bu günlük, hedeflediğiniz yolda kalmak için yaptığınız beslenme ve egzersiz seçimlerinin hesabını tutmaya yarar. Bir paket krema ve soğanlı cipsi yediğinizi listelediğinizde bunu görmezden gelmeniz ya da inkar etmeniz mümkün olmayacak, kendinizi kandıramayacaksınız. Gelişimi görmek ya da gerekli değişiklikleri yapabilmek için ne ve ne kadar yediğinizin kaydını tutun.

 • Bir egzersiz programı hazırlayın ve buna sadık kalın: Çoğu insan koşu bandında terlemektense, televizyon karşısında atıştırmayı tercih eder. Ancak egzersiz yapmak kilo vermek amaçlandığında mutlaka yerine getirilmesi gereken bir aktivitedir. Eğer kendinizi egzersiz yerine sürekli başka bir şey yaparken bulursanız, gündelik ajandanıza egzersiz seansları eklemeyi unutmayın, böylece programınızın doğal bir parçası haline gelecektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön