Partneriniz cinsellik konusunda sizinle aynı fikirde değil mi?

Cinsellikle pek ilgilenmeyen biriyle bir ilişki içerisinde olmak insana kendisini çok yalnız hissettirebilir. Ancak bu yaygın bir durum.

 • Partnerinize ihtiyaçlarınız konusunda açık olun 

  Bu konuda konuşmamayı tercih edip onu bir köşeye kendinizi de başka bir köşeye fırlatıp atmayın. Bu işi çözmenin en iyi yolu kalbinizden geçenleri anlatmanız. Öncelikle, nasıl bir yakınlık istediğinizi anlatın. Ardından da, onu dinleyin. Yalnızca taleplerinizi sunup gitmeyin. Onun size vereceği cevapları da değerlendirip anlamaya çalışın, bilemezsiniz çünkü, belki de beklentileriniz benzerdir, sadece henüz siz bunu keşfedememiş olabilirsiniz. 

 • Cinsellik söz konusuyken önünüzde duran bariyerleri, bunların sebeplerini de tartışın.

   

  Sormadan, partnerinizin cinselliğe neden bu kadar uzak durduğunu ve ilgisiz davrandığını bilemezsiniz. Belki de sorun sadece günün sorunları, stres, yorgunluk gibi bir şeydir. Belki de tamamen fiziksel bir problemle uğraşıyordur (erkekse sertleşme problemi yaşıyor olabilir, erken boşalma artık canını fazla sıkıyor olabilir; kadınsa, ıslanma problemi yaşıyor olabilir) ve eğer sorun da böyle bir şeyse, bu sekse karşı takındığı tavrı fazlasıyla iyi bir şekilde açıklar. 

  Cinsel istek yalnızca basit bir dürtüden ibaret değil; hayat, duygusal değişimler de insanın cinsel isteğini etkileyebilir. Bütün gün başkalarının problemleriyle ilgilenen, buna benzer bir iş yapan kişi, cinsel ihtiyaçlardan önce ruhunu doyurmak isteyebilir. Birilerinin de onu önemsemesini istiyor olabilir, bunu sizden bekliyor olabilir.

  Bu önemli durumları öğrendiğinizde geriye bunlara çözüm bulmak kalıyor. Fiziksel bir durum varsa, doktora gitmek yapabileceğiniz ilk şey örneğin. Belki sorun yorgunluksa, kısa bir tatil, tatil olmasa da bir süreliğine kaliteli zaman belki de sorunları çözecektir. 

 • Baskı da eleştiri de işe yaramaz, baştan çıkarsanız peki? 

   

  İki kişinin cinsel isteği ve beklentileri birbirini tutmuyorsa, bir diğer tarafın bu konuda baskı yapması durumu düzeltmez, tam tersine, o farklılığı giderek aşılmaz bir noktaya getirir. Bu, birleşmeyi daha çok isteyen tarafın şikayet etmesi, eleştirmesi ve diğer tarafın da bu savaşta var olmayı tamamen bırakması anlamına gelebilir. 

  Bu baskıyı uygulamak yerine, partnerin nasıl baştan çıkarılacağını öğrenmek daha işlevli olabilir. Belki de ona, bunun normal olduğunu, istememesinde bir anormallik olmadığını sizin anlatmanız gerekir, sadece onu baştan çıkaracak şeyleri bilmek istediğinizi, onu anlamak istediğinizi söylemelisiniz. 

  Bunu yaparken, tek istediğinizin onu mutlu etmek olduğunu, onu mutsuz edecek şeyleri yapmaya niyetiniz olmadığını, başlamanın sonunu getirmek anlamına gelmediğini ve eğer istemezse bunun olmayacağını açıklayın. Size açılırken, ne olacağını bilmek onu rahatlatacaktır. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön