En çok tercih edilen estetik operasyonlar

Prof. Dr. Mesut Özcan, güzelliğini kaybetmek istemeyen kadınların en çok hangi operasyonlara başvurduğunu anlattı.

En çok tercih edilen estetik operasyonlar

Erken yaşlanmaya neden olan stres, iş yoğunluğu, sağlıksız yiyecekler, elektronik cihazların kullanımı ve hareketten yoksunluk estetik operasyonlara ilgiyi artırdı.

 

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mesut Özcan’a göre erken yaşlanmanın nedeni çalışma hayatı ve stres. Stresin metabolizmayı bozduğuna dikkat çeken Özcan, ciltteki yaşlılık belirtilerinin daha erken yaşlarda ortaya çıktığını belirtiyor.

 

Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök ise, sağlıksız beslenme, kafein tüketimi ve sigara gibi kötü alışkanlıklar neticesinde cildin daha hızlı deforme olduğuna dikkat çekiyor.

Kozmetik ürünlerin yeterli olmadığı noktalarda güzelliğini kaybetmek istemeyen kadınlar estetik operasyonlara yöneliyor. Uzmanlar en çok başvurulan estetik operasyonların, yağ aldırma ve göğüs estetiği olduğunu dile getirdi.

 

Sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, kafein tüketimi ve yeterince su tüketmemeye bağlı olarak cilt sorunları ortaya çıkıyor. Bu noktada en sık başvurulan tedavinin yüz gerdirme olduğunu söyleyebiliriz. Obezite veya benzeri nedenlerle alınan fazla kilolar içinse en çok yağ aldırma (liposuction) yöntemi uygulanmakta. Kadınlar en önemli sorun olarak gördükleri kiloyu, güzelliğe karşı bir tehdit olarak tanımlıyor. Spor ve diyet ile buna önlem almak mümkün ancak eğer metabolizmanız yavaş çalışıyorsa ve kilolardan kurtulmakta güçlük çekiyorsanız yağ aldırma iyi bir çözüm olabiliyor. Üçüncü olarak ise göğüs estetiklerinin oldukça yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Küçültme, büyütme ya da protez meme sık uygulanan estetik operasyonlardan birkaçı. Özellikle doğum sonrası göğüste istenilen ölçülerin korunamaması ve emzirmeye bağlı meme büyümesi neticesinde uygulanan küçültme operasyonları da oldukça yararlı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

 

Erkeklerde saç dökülmesi yaygın bir durum; ancak kadınlarda erken yaşlanmanın getirdiği olumsuzluklar daha fazla. Çünkü kadınlarda dış güzelliğin pek çok unsuru var. Bu, estetik operasyonların çeşitliliğine de yansıyor. Yüz çizgilerine karşı en bilinen yöntemlerden biri botoks, ancak plastik cerrahi bilimi geliştikçe her yıl yeni yöntemler uygulamaya konuluyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön