Suyla gelen sağlık

Şehirdeki SPA merkezlerinde uygulanan masaj, bakım ve terapilerle de bedene güzellik ve rahatlama vaat ediyor.

Suyla gelen sağlık

Uzun bayram tatilinin ardından normal yaşama dönmek tatilciler açısından zor oldu. Ancak bayramboyu ya da tatilin bir kısmında çalışanlar da var. Şimdi önümüzde bir de 29 Ekim tatili var. Ancak kafa dinlemek ya da rahatlamak için uzun uzun yolları aşmaya gerek yok. Şehrin içindeki konforlu bir SPAmerkezinde geçirilecek birkaç saat Uzakdoğu’ya gitmiş de gelmiş etkisi yaratabilir. Hatta ağrıyan sırtınıza şifa bile bulabilirsiniz.

 

Evet, son yıllarda SPA’lar dilimizden düşmüyor. Zira her geçen gün SPA sayısı da bu rahatlamamerkezlerine gidenlerin oranı da artıyor. 100 milyar doları aşan dünya sağlık turizminin yüzde 40’ından fazlasını SPA sektörü oluşturuyor. Türkiye’de ise 3 binin üzerinde SPA merkezi olduğundan bahsediliyor.

 

Ülkemizde geçmişi 15 yıl olmasına rağmen SPA sektörünün bu kadar hızlı gelişmesi, hamamve kese kültüründen geldiğimizi düşünürsek pek de şaşırtıcı değil. Zira SPA’ların en çok ilgi gören bölümleri hâlâ hamamlar... Sektörü elinde tutan Uzakdoğulu terapistlerin maharetli elleri de SPA’ları bu kadar popüler kılan en önemli etken elbette. Zira ülkemizde Tayland,Malezya, Hindistan, Endonezya ve Çin’den gelen binin üzerindemasaj uzmanı bulunuyor. Hatta talep de her geçen gün artıyor.

 

Güzelliğe hizmet ediyor

 

“Salus Per Aquam” kelimelerinin baş harflerinden oluşan ve “sudan gelen sağlık” anlamını taşıyan SPA, artık sadece suyla yapılan terapileri değil, farklımasajları, bakımları ve tamamlayıcı terapileri de kapsıyor. Belki SPA’lara arınmak, iyileşmek ve rahatlamak için gidiliyor ama hangi terapiyi yaptırırsanız yaptırın, her türlü uygulama güzelliğe hizmet ediyor. En basitinden buhar banyosu gözenekleri açıp cildin nefes almasını sağlıyor. Hamamda yapılan kese en eski peeling yöntemi, yani ölü hücrelerden arınmayı sağlıyor.Masajda kullanılan yağlar ise cilde vitamin desteği sağlıyor. Ancak kullanılan yağların doğal olması önemli...

 

2001 yılından beri, uluslararası ödülleriyle dikkat çeken Ritz-Carlton SPA’da lüks segment cilt bakımı, zindelik kazandıran güzellik ürünleri ve ev kokuları üretenmarkalarından Pañpuri kullanılmaya başlandı. Uzakdoğu bitkilerine odaklanarak, en iyi kalitede doğal içeriklerle hazırlanan bu SPA ürünleri, hassas ciltlerde bile kullanılabilen doğal içeriklere sahip.

 

İstanbul’un gözde SPA’larından biri de Martı Istanbul Hotel’in 11. katında dinlendiren dekorasyonuyla dizayn edilen Martı Wellness.Merkez şimdilerde yazmevsiminin ardından kuruyan cildi ölü derilerden arındırarak kışa pırıl pırıl bir ciltle girmek isteyenlere özel yenileyici terapileriyle mevsime ayak uyduruyor. İki Türk hamamının dışında Roma hamamıyla da iddialıMartı’nın favori set terapilerden biri “Hürrem’s Best”. SPA’lar sadece bakımlarıyla enerji vermenin değil farklı masajlarla şifa dağıtmanın da peşinde. Ünlü merkezlerden bir diğeri Four Seasons Bosphorus SPA. Yeni bakım yöntemleriyse Sodashi Chakra Dengeleme uygulaması... Cildi toksinlerden arındırmaya yardımcı olan uygulama, enerji için temiz bir yol açıyor ve canlanmaya destek veriyor. Fiziksel, ruhsal ve duygusal açıdan denge sağlamaya yardımcı olan masajda vücudun temel çakralarını desteklemek için 7 saf bitki esansı karışımından oluşan Chakra Dengeleme Yağları kullanılıyor.

 

Bir şifalı terapi de Sapanca’da bulunan Richmond Nua’dan... Dünya fizyoterapi literatürüne geçen Hareket Onarım Terapisi’nin mucidi olarak bilinen, elleriyle kas ve iskelet sistemindeki sorunları bulup etkili bir şekilde tedavi etmeye çalışan fizyoterapist Dr.Chet Collins, 10 Kasım’a kadar Richmond Nua Wellness SPA’da ağrılarla savaşıyor..

 

Organik SPA

 

Bir de organik SPA’mız var. Antalya Belek’teki Cornelia Otels Crassula Eco SPA; lüksten vazgeçmeden kimyasallardan arındırılmış doğal ürünlerle güzellik ve bakımimkânı sunuyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön