Kariyer için estetik…

İyi bir kariyer sahibi olmak ve istediğiniz işi bulmak için üniversite mezunu ya da yüksek lisans yapmanızın yanı sıra iş yaşamında artan rekabet yüzünden plastik cerrahi ihtiyacı da doğdu.

Kariyer için estetik…

Kariyeri için estetik yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Op. Dr. Defne Erkara “Genç ve dinamik bir yüz için öğlen tatilinde bile estetik uygulamalar yapıyoruz” diyor ve konu hakkındaki görüşlerini aktarıyor.

 

Günümüzde estetik lüks olmaktan çıktı. İyi bir işe ve kariyere sahip olmak için estetik kaygılar ve istekler de bu yüzden daha fazla gün yüzüne çıkıyor. Güzellik kavramı artıkça daha çok para kazanıldığı inancı git gide yaygınlaştı. Bu da kişilerin plastik cerrahlarına daha çok gitmesine sebep oluyor.

 

CV’lerdeki fotoğraflar için burun estetiği yaptırılıyor

İş ilanlarında en çok prezantabl sözcüğü dikkat çekiyor. Bu sözcük sadece eli yüzü düzgün olmak ve iyi giyinmekten daha fazlasını ifade ediyor. Görüşmelerde daha etkili olup, rakiplerden farklılaşmak ve şansını artırmak isteyenler en çok plastik cerrahiye başvuruyor. Özgeçmişlerindeki fotoğraflarda güzel ya da yakışıklı görünmek ve bu sayede fark edilmek isteyenler oluyor. İnsanlar fotoğraflarında daha iyi görünmek için burun estetiği istiyorlar. Operasyon sonrasında erkek ve kadınların özgüveni artıyor. Bu da görüşmelerde olumlu bir etki bırakıyor.

 

Öğle arasında botoks ve dolgu uygulamaları arttı

Kadınlar kadar erkeklerde estetiğe yoğun ilgi gösteriyor. İş adamları daha genç ve daha fit görünmek için öğle tatillerinde bile estetik uygulamalar yaptırıyor. Birçok iş adamı öğlen arasında gelip hızlıca botoks ve dolgu gibi uygulamalar yaptırıyor. Erkekler son derece bakımlarına düşkün ve bu tip uygulamalarda hızlıca karar verebiliyorlar. Yöneticiler ve patronlar kariyerlerini önemsedikleri için kendilerine bakıyorlar.

Özellikle 40-50 yaş arasındaki erkek yöneticiler genç ve dinamik görünmek istiyorlar bu yüzden de ameliyatsız birçok yönteme başvuruyorlar.

 

Kadın yöneticiler göğüs estetiği yaptırıyor

Kadın yöneticilerde ise göğüs estetiği dikkat çekiyor. Orta yaş ve üstündeki kadın çalışanlar botoks ve dolgu gibi uygulamalar sonrasında en çok göğüs estetiğini tercih ediyor. Kariyerinin başlangıcında daha çok burun estetiği gibi uygulamalar yaptıran kadınlar, ilerleyen zamanlarda daha büyük göğüse sahip olmak istiyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 5488

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 3302

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 915

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 560

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2406

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön