Gelinlik seçme rehberi

Gelinlik seçmek dünyanın en zor işlerinden biri. Ancak belli kriterleri dikkate alarak seçenekleri azaltmak, karar vermeyi biraz daha kolaylaştırmak mümkün. İşte gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler. Zeynep İlkay'ın önerileri.

 • Düğün mekanına dikkat!
  Düğününüzün nerede yapılacağı gelinlik ve aksesuar seçiminde oldukça önemli! Mesela kimse gelinliğinin kuyruğu havuza girsin istemez bu yüzden havuz başındaki düğünler için gelinliğin kuyruk modeli önemli ya da kumsalda gerçekleşecek bir düğünde dar modeller yerine uçuş uçuş bir model seçmekte fayda var. Aynı şekilde kır düğünlerinde yerlerdeki çimenlerde rahat etmek için sivri topuklu ayakkabılardan uzak durulmalı. Kısaca gelinlik ve aksesuarlarınıza karar verirken tüm gece rahat hareket etmeyi de kriterleriniz arasına eklemenizde fayda var.

 • Bol bol gelinlik deneyin
  Gelinlik seçerken hemen hemen her kadının aklında bir model olur ancak aklınızda olan model dışında önerilere de açık olmak oldukça önemli. Gittiğiniz herhangi bir gelinlik mağazasında satıcı ya da arkadaşlarınız tarafından önerilen modelleri mutlaka deneyin. Askıda ilginizi çekmeyen bir model üzerinizde bambaşka durarak arayışınıza son verebilir.

 • Düzenli aralıklarla provalara gidin
  Gelinliğe karar vermekle iş bitmiyor maalesef. Seçtiğiniz gelinliğin vücudunuzda kusursuz durması için düzenli aralıklarla provalara gitmek şart. Mesela düğünden 4 ay önce aldığınız gelinliğinizi düğün günü aynı rahatlıkla giyebilmeniz için düğüne kadar formunuza dikkat etmeniz ve kilonuzda oluşabilecek değişimler için provalara gitmeniz sizi kurtaracaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön