Sunî teneffüs

Sadece kendim için basit bir şeyler yapabildiğim zaman çiçek vermişim gibi hissediyorum.  Mesela ayakta yorulup da oturunca, öğle vakti biraz uyuklarken, sevdiğim bisküviyi bu çok yağlıdır şimdi diye düşünmeden çaya batırıp yerken, sonra kediler gibi esnerken, çalan telefona bakmazken, günün sonunda kendime bir film hediye ederken.

 

Bazı basit hakların olduğunu hatırlamak güzel.

 

Ama bazen bunların ötesine geçmeye ihtiyaç duyuyorum. Sadece kendimi duyduğum, dinlediğim bir aralığa. Benimle benim aramda bir şeylerin cereyan etmesine. Ortaya elle tutulur gözle görülür bir şey çıkması gerekip gerekmediğinden emin değilim. Gönül doygunluğu bu.

 

Kimse için değil, sevilsin beğenilsin diye değil, içinden geldi diye yaptığın bir şeyler olmalı. Saklandığın, sığındığın bir şeyler. Farzet ki evde tavan arası, sokakta peşinde birileri koşarken saptığın ara sokak, saklandığın apartman girişi, raftan çekip aldığın kitaptaki birkaç satır.

 

İsmi tutku mudur bilmiyorum. Alınmayan, satılmayan, insan olmayan, canlı olmayan bir şeyi çok sevmekten, kendini ona teslim etmekten bahsediyorum. Nereye gitsen yapma isteğini içinde taşıdığın, dünyan yıkılırken delirmemek için sarılacağın, sahip oldukların kaybolsa tutunacağın bir meşgale. Bir tür sunî teneffüs.

 

Olmuşu olacağı hiç değilse bir süre unutturacak bir eylem. Biri niye yaptığını sorsa, “Çünkü istiyorum” diyeceğin bir uğraş. Bazen unutmak iyidir ve tutku uyuşturur.

 

Şu ara biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Elimde kâğıt kalem, teslim olacağım yeni şeyler arıyorum. Bulabilmek için hep aramak lazım.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  10 Mayıs 2016 Salı 10:29

  ben alış veriş yapınca çok mutlu oluyorum ,bütün olumsuzluklar olumluya dönüşüyor

  Cevapla
 •  
  08 Mayıs 2016 Pazar 08:21

  mesela sevdiğin herhangi birşeye dokunmak canlı yada cansız

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2016 Cuma 15:58

  Dus almak;dogada yuruyus resmen bana sunitenefus oluyor-:))sevgiler

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2016 Cuma 12:54

  bir fincan sade türk kahvesi yanında çifte kavrulmuş cevizli lokum bir bardakta su işte benim suni tenefüslerim bu muhteşem üçlüyü sizde deneyin

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2016 Cuma 07:22

  bazen günlüğümün sayfaları ile konuşmak bazen çıplak ayakla cimenlerde toprak ta dolaşmak bana nefes aldırıyor

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön