Teneffüs

Hem iyi sevgili olacaksın, hem iyi koca, iyi baba. Hem cevval müdür, hem şahane anne, iyi aşçı, tatlı arkadaş, hayırlı evlat. Bütün dersler beş pekiyi, sen çok havalı, çok güzel. Hep topuklu giy ama tarak kemiklerin hiç ağrımasın. Hem çok çalış hem çok gez toz hem hiç yorulma. Hep ayak üstü atıştır ama sağlıklı kal.

 

Her şeyi aynı anda tam yapamazsın. Her şeyi aynı tam olamazsın. Hayat bonkör olmadığından değil, sen fazla şey istediğinden. Her şeyi satın almaya alışmışsın, beş parasızken bile. Sanıyorsun ki olmayan vakti yaratırsın, yaratamazsan da alırsın. Zamanı sana faiziyle satacak bir kan emici yok. Az uyusan da, geç aileni kendinden kıssan da, ortandan çatlasan da gün yirmi dört saat, beşincisi yok.

 

Hayat ütüleyebileceğin keten perde değil. Bir tarafını düzeltsen öbür tarafı buruşuyor. İşler biraz yarına sarkacak, diplerin gelecek uçların arada pırasa gibi sarkacak, evdir dağılır biraz rahat bırakacaksın, birileri kırılacak, herkes seni çok sevmeyecek, pürüzlerle yaşamayı bileceksin.

 

Telvesi bol, köpüklü bir fincan kahvenin, heyecanlı hikâyelerin başında karşısında kıvrılmanın şartı mutfağı parlatmak değil. En güzel kahve belki evi bok götürürken içilen, en güzel kitap sınava çalışırken okunan, en güzel film tabaklar lavaboda beklerken izlenen.

 

Hayatın bütün keyifleri okumayı bilirsen satır aralarında saklı.

 

Her zaman çok mutlu olamıyorsun, ama mutsuzluk da bâki değil. Her şey aynı anda hep iyi olmuyor, ama hepten berbat da sayılmaz.

 

Her şeye yetişmeye çalışmak, her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak, iki ayağını bir pabuca sokmaya çalışmak. Bu halde yürüyebileni gören yoktur herhalde.

 

Hiçbirimiz kurulacak saat ya da makine değiliz. Arada bir geri kalmaya, hata yapmaya, mükemmel olmamaya hakkımız var. Karşılığında da birbirimizi hoş görmeye, idare etmeye. İnsan olmanın bir güzelliği varsa bu.

 

Hayatımız gerekenleri yaparak geçiyor. Ama gerekenleri yaparken yaşadığımız hayat da bizim, kıymetini bilip arada kendi kendimize zili çalıp teneffüse çıkmak elimizde. Sonradan mutluluk hanemize eklenenler hep bu teneffüsler oluyor.  

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
51
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  07 Eylül 2017 Perşembe 21:27

  İşte gerçek hayat bu çok doğru ve güzel yorum

  Cevapla
 •  
  07 Eylül 2017 Perşembe 14:01

  Harika

  Cevapla
 •  
  16 Nisan 2017 Pazar 22:35

  Güzel ama eksik.

  Cevapla
 •  
  16 Temmuz 2016 Cumartesi 19:42

  Bol teneffus az ders

  Cevapla
 •  
  11 Temmuz 2016 Pazartesi 17:43

  Süper

  Cevapla
 •  
  28 Haziran 2016 Salı 21:03

  Yüreğine sağlık çok çok beğendim

  Cevapla
 •  
  02 Haziran 2016 Perşembe 12:11

  Tam on puan

  Cevapla
 •  
  19 Mayıs 2016 Perşembe 19:33

  Çok çok güzel

  Cevapla
 •  
  14 Mayıs 2016 Cumartesi 08:15

  Bu benmiyim.....

  Cevapla
 •  
  10 Mayıs 2016 Salı 09:58

  Yüreğine sağlık arkadaşım

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön