Bebek Günlüğü'nde 7. hafta bebek gelişimi

Tanıştığımıza sevindim bebek...

 

Merhaba bebeğim, bir fasulyeden, mango oluşuna, irice bir kavun olup kucağıma sığışana kadar hafta hafta yazdım sana.

 

Eskiden penfriend (kalem arkadaşı)’ler vardı, sen bilmezsin. Yabancı diyarlardan biriyle samimiyet örerdin kalemle. Görmediğim bir dost, büyür de büyürdü kağıtta. Öyle başladı seninle de hikayemiz: Lakin hem kağıtta büyüyordun sen, hem de içimde... Kıpırtıların oldu hislerimiz...

 

Seni karnımdan kucağıma almak için 40 hafta saydım da saydım zamanı. Şimdi sana bakınca seni yiyip tekrar içime yollamak istiyorum, anne olan bilir, inan bana değil şaşılası... Sütümden içtikçe sen, akıyorsun yine içime. Memelerimin beyaz sıvısı biriktikçe ağzında, çoğalıyorsun içimde. Galiba evlat dediğin şey, edebiyattaki tüm paradoksların toplamı.

 

Boyunu manav tezgahlarından arşınladım evet de şimdi sevgini metrelemeye yetmez dünyadaki tüm tezgahlar bir araya gelse.

 

Evet dostlar, ablamızın dediği gibi “iyi şükür” ki gebelik günlüğü oldu bebek günlüğü...

 

Artık hafta hafta gelişimini yazacağım miniğim, ellerim lazım bana, senden arta kalan zamanda. Kırkımız çıkana kadar uçan ilk 6 haftayı ayrıca yazacağım da şimdi sırada 7. hafta:

 

Beynin büyüyormuş meleğim, hem boyuna hem de derinlemesine. Şekerlemelerinden uyandıkça, sana tanıtacakmışım dünyayı. Söyleyecekmişim bildiğim en güzel şarkıları. Anlatacakmışım #gökçeçiziyor etiketinin şahane resimlerinin nasıl süslediğini duvarlarımızı. 

 

Artık ellerin açılıyor: Dünyayı kavramaya başladın. Doğup da bir ömür bırakmanı istemediğim elimi bir tutup bir bırakacak, seni kendi başına bırakmam gereken zamanlara hazırlayacaksın beni.

 

Yoksa Şehriban’la Ceyhun gibi buluvereceğiz kendimizi.

 

Eminim büyürken sen “Ulan İstanbul” dedikçe, ben “Aman yavrum” diyeceğim. Özetle hepimiz anneyiz, hepimiz biraz Şehriban canımın içi.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 452

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 769

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2321

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1663

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3306

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön