Bebek Günlüğü'nde 7. hafta bebek gelişimi

Tanıştığımıza sevindim bebek...

 

Merhaba bebeğim, bir fasulyeden, mango oluşuna, irice bir kavun olup kucağıma sığışana kadar hafta hafta yazdım sana.

 

Eskiden penfriend (kalem arkadaşı)’ler vardı, sen bilmezsin. Yabancı diyarlardan biriyle samimiyet örerdin kalemle. Görmediğim bir dost, büyür de büyürdü kağıtta. Öyle başladı seninle de hikayemiz: Lakin hem kağıtta büyüyordun sen, hem de içimde... Kıpırtıların oldu hislerimiz...

 

Seni karnımdan kucağıma almak için 40 hafta saydım da saydım zamanı. Şimdi sana bakınca seni yiyip tekrar içime yollamak istiyorum, anne olan bilir, inan bana değil şaşılası... Sütümden içtikçe sen, akıyorsun yine içime. Memelerimin beyaz sıvısı biriktikçe ağzında, çoğalıyorsun içimde. Galiba evlat dediğin şey, edebiyattaki tüm paradoksların toplamı.

 

Boyunu manav tezgahlarından arşınladım evet de şimdi sevgini metrelemeye yetmez dünyadaki tüm tezgahlar bir araya gelse.

 

Evet dostlar, ablamızın dediği gibi “iyi şükür” ki gebelik günlüğü oldu bebek günlüğü...

 

Artık hafta hafta gelişimini yazacağım miniğim, ellerim lazım bana, senden arta kalan zamanda. Kırkımız çıkana kadar uçan ilk 6 haftayı ayrıca yazacağım da şimdi sırada 7. hafta:

 

Beynin büyüyormuş meleğim, hem boyuna hem de derinlemesine. Şekerlemelerinden uyandıkça, sana tanıtacakmışım dünyayı. Söyleyecekmişim bildiğim en güzel şarkıları. Anlatacakmışım #gökçeçiziyor etiketinin şahane resimlerinin nasıl süslediğini duvarlarımızı. 

 

Artık ellerin açılıyor: Dünyayı kavramaya başladın. Doğup da bir ömür bırakmanı istemediğim elimi bir tutup bir bırakacak, seni kendi başına bırakmam gereken zamanlara hazırlayacaksın beni.

 

Yoksa Şehriban’la Ceyhun gibi buluvereceğiz kendimizi.

 

Eminim büyürken sen “Ulan İstanbul” dedikçe, ben “Aman yavrum” diyeceğim. Özetle hepimiz anneyiz, hepimiz biraz Şehriban canımın içi.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön