Pamukkale Belediyesi’nden örnek davranış

Herkese iyi pazarlar. Bu hafta Denizli'deki dünyaca ünlü Pamukkale Belediyesi’nin engelliler için organize ettiği etkinlikten bahsedeceğim. İlçede, bir yıl içinde 100 yaşlı ve engelli vatandaş tıraş edildi, evleri, belediye ekipleri tarafından temizlendi ve tadilatları yapıldı.

 

Pamukkale Belediyesi, ilçede yaşayan yaşlı ve engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir yıl önce proje başlatmıştı. Belediye ekipleri ilçeleri tek tek tarayarak, muhtarların da yardımıyla engelli ve yaşlı kişileri tespit etti. Belediye ekipleri tespit edilen evleri tek tek dolaşarak istekleri ve ihtiyaçları belirledi. Belediye bünyesinde oluşturulan ekiple yalnız ya da eşiyle yaşayan 100 kişinin evleri temizlendi, boyandı, tadilat yapıldı. Engelli ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan çok sayıda kişinin de berber tarafından saç ve sakal tıraşı ile kişisel bakımı yapıldı. 

 

İlçede ihtiyaç sahibi yaşlı, engelli, hasta vatandaşların ellerinden tutarak onlara yönelik projeleri hayata geçirdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "İlçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dertlerine ortak olmak ve yardımlarımızla çözüm yolları üreterek sıkıntılarını asgariye indirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda birçok çalışmayı hayata geçirdik, yeni projelerimizi hazırladık. Oluşturduğumuz temizlik ekibimiz, kişisel bakım ekibimiz, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi yaşlı, engelli vatandaşlarımızın evlerine gidip ellerinden tutarak başta temizlik, kişisel bakım olmak üzere, sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için aralıksız çalışıyor. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman ihtiyaç sahibi ailelerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Umarım diğer belediyelere de örnek olur… Bu tür işlerin artık sistematik bir şekilde yürümesi gerekiyor..

 

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 302

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 232

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 4883

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 306

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 844

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön