Engelsiz Avea!!!

Merhabalar, sizlere bu hafta engellilere istihdam sağlayan iletişim kurumu olan Avea’nın başarısını anlatacağım. Engelliye fırsatın en iyisinin verildiğini anlatan bu başarı hikayesi şöyle:

 

Mobil operatör Avea, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) ile 8 senedir yürüttüğü 'Özümüzle Üretiyoruz Projesi' kapsamında 3 bin 201engelliyi istihdama kattı. Projenin bulgularına göre 3 bin 201 engelli adayın yüzde 45'i Türkiye'nin 500 şirketinde görev aldı. 650 engellikadın da şirketlerin bünyesine dahil oldu.


Her 3 engelliden birini beyaz yakalı teşkil etti 

Engelli bireylerin yüzde 30'u beyaz yakalı iken, yüzde 20'si mağazalarda çalıştı. Bireylerin görev aldığı diğer sektörler de 500 eleman ile bankacılık ve sigortacılık, 412 eleman ile, yeme-içme sektörü, 294'er eleman ile temizlik ve sanayi; 220 elemanla tekstil sektörü olarak sıralandı.

'Özümüzle Üretiyoruz Projesi' ile istihdam edilen engelli bireyler arasında 650'ye yakın kadın olduğu vurgulandı.

Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir konu ile ilgili şunları ifade etti:

"FEV ile el ele vererek hayata geçirdiğimiz 'Özümüzle Üretiyoruz' Projemizle engellilerimizin kendi kendilerine yetebilen, sosyal ve ekonomik hayata katılan, üreten bireyler haline gelmelerine yardımcı olurken; aileleri için de yeni bir gelir kapısı yaratmış olduk. Uluslararası Çalışma Örgütü'ne göre engelli bireylerin istihdamdan dışlanmasının bir ülkeye maliyeti, milli gelirin yüzde 3 ile 7'si kadar.

 

FEV Başkanı Doç. Dr. Kahraman Emmioğlu ise engellilerin kariyer hayatının toplumsal hayata katılmalarının anayasal hakları olduğunu belirtirken, "Bin 434 engellinin Türkiye'nin en büyük 500 şirketlerine girmeleri mutluluk verici. Engelli bireyleri ekonomik hayattan mahrum bırakarak, onların birikiminden de toplumu mahrum etmiş olduğumuz hakikatini bu proje ile bir defa daha görmüş olduk." dedi.

 

Kaynak:Habertürk

 

 

HERKESE ENGELSİZ HAFTALAR..

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön