Bayram tatili için ideal Avrupa rotaları

Avrupa ülkeleri, kültür, sanat ve lezzet odaklarıyla, doğal güzellikleriyle, büyüleyici kentleri ve şatolarıyla Ramazan Bayramı tatilinde yakın destinasyonları tercih edenler için sayısız seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden altısını sizin için derledik.

  • Buzullar ve volkanlar ülkesi İzlanda

    Buzla ateşin, kırmızıyla mavinin, sıcakla soğuğun buluştuğu İzlanda’da Avrupa’nın en güçlü şelaleleri ve en güçlü volkanları muhteşem bir uyum içinde... Yeryüzünün el değmemiş, vahşi yörelerinden birinde, Amerika ve Avrupa kıtalarının kırılma noktasında yer alan İzlanda’da doğanın ahenkli şölenine tanıklık edin.

  • Hırvatistan, Dalmaçya Kıyıları, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna

    Adriyatik’in en güzel sahil şeridine ve kültür mozaiğine sahip diyarlarda UNESCO Dünya Mirasları ile dolu, yeşile doyacağınız bir rota: Split’ten Dubrovnik’e, Trogir’den Mostar’a, Pula’dan Saraybosna’ya uzanın, İstra Yarımadası ve Dalmaçya kıyılarında Akdeniz kültürünün izlerini sürün.

  • Oeconomica: Güney Almanya

    Bereketli Tuna ile başı dumanlı Alpler arasında bir yolculuk: “Dünya Mirası” Bamberg, masalsı öyküleriyle Neuschwanstein ve Heidelberg şatoları, şarap mahzenleriyle Würzburg, Romantik Yol’un en güzel kasabası Rothenburg Ob Der Tauber, Nazilerin miting alanlarına ve mahkemelere evsahipliği yapmış Nüremberg ve ülkenin “gizli başkenti” Münih var.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön