Ebru Şallı röportajı

Her zaman ilgi odağı oldu. Yoğun, keyifli, mutlu geçen yaşamıyla karşınızda Ebru Şallı.

Ebru Şallı: “Erkek ağırlıklı bir ailede ana kraliçeyim!”

Sizce iki çocuk sahibi olmanın en zor yanı ne?
İkinci çocuk olduktan sonra ister istemez kıskançlık durumu yaşanabiliyor. İki çocuğun psikolojisiyle ayrı ayrı ilgilenmek gerekiyor. Ama Pars artık iki yaşında oldu, her geçen gün abi kardeş birbirlerine daha çok düşkün oluyorlar. İki çocuğum olduğu için çok mutluyum, ben daha çok zevkli yanlarını görüyorum.

Anne olduktan sonra hayatınızdaki en köklü değişiklik ne oldu?
En başta sorumluluğunuz daha çok artıyor. Bir adım atmadan önce bile bin kere düşünüyorsun. Bir yere giderken ya da gelen iş teklifini kabul ederken bile çocuklarınızı düşünerek hareket ediyorsunuz. Anne olduktan sonra yaşamınız çocukların doğrultusunda hareket ediyor. Anne olduktan sonra “ben” demek söz konusu bile değil ama zaten benim tarzım bu şekilde değildir. Her zaman “biz” demekten ve öyle hareket etmekten yanayımdır.

Çocukların beslenmelerinde en çok neye dikkat ettiniz?
İlk altı ay sadece anne sütü verdim, su dahi vermedim. Ayrıca bal, çikolata, çilek, inek sütü gibi gıdaları da ilk bir yıl hiç vermedim. Sonrasında da ev yoğurdu, meyve püreleri ve sebze vermeye gayret ettim. Elimden geldiğince sağlıklı beslenmelerini sağlamaya çalışıyorum ama hayatta çikolata giyemezler gibi bir kuralım yok. Arada sıra da onlar da olacak elbette. Hastalandıklarında hemen ilaç verme taraftarı değilim. Günde bir ya da iki porsiyon meyve yemelerine dikkat ediyorum. Ana öğünlerde de taze sebze çorbası yediriyorum. Şimdi kış geliyor, bu dönemde portakal ve nar yemeleri çok önemli.

Peki, çalışan bir anneyle çalışmayan bir annenin çocukları arasında ne gibi farklar var sizce?
Çalışmayan ve evle çocukla daha ilgili bir anneyseniz daha fazla yoruluyorsunuz. Mesela ben geçen sezon televizyon programıma ara vermiştim ve evdeydim. Dikkat ettiğimde daha fazla yorulduğumu ve beş dakika bile vaktim olmadığımı görüyorum. Çalışsam da çalışmasam da evde mutfağa kimseyi sokmam. Bizim yemeklerimizi de çocukların yemeklerini de kendim yaparım. Mesela az önce size kahve hazırlarken aynı zamanda çocuklar için börek yaptım.

  

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön