Eva Longoria

Oynadığı dizi onlarca ülkede yayınlandı, boşandığı eşiyle hayatı milyonların diline dolandı. Şimdi ABD Başkanı Barack Obama’nın seçim kampanyasında. Eva Longoria tüm bu koşuşturma arasında sorularımızı yanıtladı.

Eva Longoria: O şimdi Obama’nın sağ kolu!

Cumhuriyetçiler’in reklam kampanyalarında Obama’yı, Britney Spears ve Paris Hilton gibi “sorunlu” ünlülerle işbirliği içinde göstermesi, Demokratlar’ın yıldız seçiminde daha dikkatli adımlar atmasını sağladı. Böylece ortaya Eva Longoria (37) ismi çıktı.

 

Meksika asıllı yıldız, Demokrat Parti Ulusal Kongresi’nde konuşma yapacak. Tebrik etmek ve konunun ayrıntılarını öğrenmek için güzel oyuncuyla bir araya geldik.

 

Hayallerin gerçekleşti sayılır. Kendini nasıl hissediyorsun?

Çok mutlu ve heyecanlıyım. Birçok insanın gözü üzerimde olacak. Beklentilerini karşılamam gerekiyor.

 

Öncelikle değineceğin konular neler?

Sağlık sigortası konusu ve kadınların günlük hayatta karşılaştığı sıkıntılar önceliklerim. Sadece kadınlar değil tabii. Latin kökenli olduğum için bu insanların Amerikan toplumuna uyum sağlamalarının ne kadar zor olduğunu biliyorum.

 

Başkan Obama “oy hamlesi” olarak nitelendirilen bir yasayı imzaladı. Amerika’daki kaçak göçmenlere, sınırdışı edilmelerinden önce sorunlarını çözmeleri için 2 yıl süre tanınıyor. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Bu insanların çoğu Amerika doğumlu. Yıllarca bu ülkede hakları ve güvenceleri olmadan yaşıyorlar. Bence Başkan onlara bir şans vererek doğru olanı yapıyor.

 

Böylece birçok oyu da garanti altına almış olmuyor mu?

Hayır. Bu insanların çoğunun oy verme hakkı yok. Bazı akrabalarının olabilir. Ancak Başkan’la yaptığım konuşmalardan sonra yasayı sadece içinden geldiği için imzaladığını anladım.

 

Obama’nın yeniden seçilme kampanyasındaki resmi görevin ne?

Ülke genelindeki 35 yardımcı yöneticiden biriyim. Bununla gurur duyuyorum. Eylüldeki kongrede konuşma yapacağım ve kadınlarla daha küçük gruplar halinde özel toplantılar düzenleyeceğim.

 

“Hayatım diziden ibaret değil!”

Hakkında yanlış bir algı var. İnsanlar seni yalnızca “Umutsuz Ev Kadınları” dizisi ve Tony Parker’la yaşamış olduğun ilişkiyle tanıyorlar.

Hayatım bunlardan ibaret değil. Bir Meksika restoranı işletiyorum, ayrıca kazandığım paranın bir kısmını zihinsel engelli insanlara yardım eden kuruluşlara bağışlıyorum.

 

Kardeşin de engelli olarak dünyaya geldi sanırım.

Evet. Kazandığım para sayesinde rahat bir hayatı var ancak herkes engelli insanlara bu hayatı sağlayamıyor. Bu yüzden de Obama’nın sağlık politikalarını sonuna kadar destekliyorum.

 

Barack Obama’nın eşi Michelle’le aranız nasıl?

Çok farklı ve özel bir insan. Obezite karşıtı kampanyasını çok beğeniyorum. Ayrıca siyahi kadınlar için de güzel bir model.

 

Kongredeki konuşmanda ne söyleyeceksin?

Şimdi tüm kadınlar için yükselme ve eşit haklara sahip olma zamanı. Ben bunun için iyi bir örneğim. Barack Obama da buna inanıyor ve düşüncelerimi destekliyor.

 

Tony Parker’dan ayrıldıktan sonra Penelope Cruz’un kardeşi Eduardo’yla birliktesin. Özel hayatın nasıl gidiyor?

Eduardo ve ailesiyle çok yakınız. Sıcak bir İspanyol ailesi olmaları dolayısıyla benim Meksikalı aileme benziyorlar. Gelecekte ne olursa olsun hep birbirimize yakın kalacağız çünkü çok iyi anlaşıyoruz.

 

Röportaj: Daphne Barak

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön