Seyfi Dursunoğlu, huysuz virjin

Seyfi Dursunoğlu’nun muzipliği Erol Evgin’in beyefendiliği, Hande Ataizi’nin güzelliğiyle renklendirdiği “Benzemez Kimse Sana”nın iki jürisi anlattı...

Seyfi Dursunoğlu: "Erol yoldan çıkmaya müsaitmiş!"

1970’lerden bugüne popülerliğini yitirmeyen, 18 yıl devlet memurluğu yapıp sonra hayallerinin peşinden giden Seyfi Dursunoğlu, şimdilerde yarışma jürisi olarak karşımızda. 

Programın başarısı size mal ediliyor. "Ben olmasam izlenmezdi" diyor musunuz? 
İnsanlar gülmek istiyor ve onu da ben seyirciye uygun şekilde yapıyorum. Çalıştığım, konuk gittiğim programların izlenme oranlarında etkim oluyor. Beğenilmek, yaptığım işin takdir edilmesi hoşuma gidiyor. Benim sayemde dersem ayıp olur.  Programın jürisi Huysuz olsa dahamı farklı olurdu?
Huysuz deli dolu olduğu için çok dağıtırdı. Ekibe rahat vermez, tek başına jüri olurdu.

 

Kimsizin taklidinizi yapabilir?
Kolay sanıyorlar ama o kıvraklığı yakalayabilmek zor. Hazır cevaplılığı katmıyorum bile. Pelin (Öztekin) çok istiyor Huysuz’un taklidini çıkarmak. Çocukken çok yaparmış. Bakalım kurada hangisi Huysuz’un ismini çekecek ve taklidini çıkarabilecek.  Erol Evgin gibi ciddi bir adamı bile yoldan çıkardı, diyorlar. Siz ne diyorsunuz?
Erol müsaitmiş yoldan çıkmaya."Huysuz Megan Fox'a kadınlığı öğretti!"


Huysuz, Megan Fox ile aynı reklamda oynadı. Neler öğretti peki ona?
Huysuz’dan öğrenebileceği en iyi şeyi, kadınlığı öğretti.  Öztürk Serengil hayatınızın neresinde?
Onun sayesinde tanındınız... Allah rahmet eylesin. O beni Türkiye’ye tanıttı. TRT’ye çıkmamın neticesinde hayatım değişti. Son günlerinde “Huysuz bir gelmedi” demiş. Hâlâ onun üzüntüsünü yaşarım. Ama bu bir ihmal değildi. İşim çok yoğundu, vefa gösteremedim. Yine de ona vakit ayırmalıydım.Musiki söylemek istediğiniz ancak Zeki Müren tarafından engellendiğiniz söyleniyor. Hayatta keşkeleriniz oldu mu?
Şile’ye film çekimine giderken radyoda çalan şarkıyı söylüyordum. Önde oturuyordu Zeki Müren. Döndü ve bana dedi ki “Sakın müzikle ilgilenme. Ekrem Kongar olursun.” Ekrem Kongar da böyle dangıl dungul sesi olan, dümdüz bir adamdı. “Peki”, dedimzaten böyle bir niyetim de yoktu. Sonra baktım ki olay onun söylediği gibi değil. Yaşıma rağmen hâlâ sesim var ve söyleyebiliyorum. Bu benim keşkem oldu. Bir albümüm olsun isterdim.Erol Evgin: "Seyfi bıçak sırtı bir iş yapıyor"


Değişmeyen tek şey Erol Evgin midir?
Değişmez olur muyum? Değiştim. Kendime iyi bakarım, genetiğim de iyi. Doğal gıdalarla besleniyorum, spor yapıyorum. Keyifli bir hayatım var. Onlar da yansıyor kaportaya.  “Kadın partisi kurardım” diye bir açıklamanız var. Siyasete atılmayı düşünüyor musunuz?
Hiç merakım olmadı ama politikacı olsaydım Türkiye’de kadın gücünden yararlanırdım. Yetenekli misiniz taklitte?
Biraz gözlem yaparak herkesin taklidini yapabilirim.  Seyfi Dursunoğlu’nun sizi yoldan çıkardığı söyleniyor...
Beni yoldan çıkardığı doğru. Burada oyun oynuyoruz aslında. Dursunoğlu tanıdığım en nüanslı insanlardan. Çünkü gece sahneye çıkıp içkili insanlara belden aşağı esprileri rahatsız etmeden yapabiliyor. Bu bıçak sırtı bir iştir.

Röportaj: Hatice Tunç

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön