Özlem Süer

Tasarımcı Özlem Süer “Ulaşılabilir fiyat etiketleriyle takipçilerimizi mutlu etmeyi planlıyoruz” diyor.

Tasarımcı Özlem Süer:Tasarımlar sokağa indi!

Nişantaşı’nda manolya ağaçlarıyla kaplı tarihi köşkteki konsept butiğinden sonra sokakta da bir mağaza açan moda tasarımcısı Özlem Süer, dünyadaki Amerikalı meslektaşlar ıMarc Jacobs ve TomFord gibi sokağa dönüş akımına ayak uydurma derdinde. Bu girişimiyle, ülkemizde sokakta mağazası açan ilk moda tasarımcısı. Bağdat Caddesi’ndeki Özlem Süer House’ta sınırlı sayıda üretilmiş tasarımlar var. Süer “Ulaşılabilir fiyat etiketleriyle takipçilerimizi mutlu etmeyi planlıyoruz” diyor.  Bir haute couture tasarımcının sokak mağazasından bahsediyoruz. Nasıl bir mağaza sizinki?
Mağaza deneyim alışverişi üzerine kurgulandı. Vitrin, her ay görsel sanatlar alanında çalışan genç yeteneklerce hazırlanacak. Misafirler, kabin aynalarında benim günlük notlarımla karşılaşırken çeşitli enstelasyonlarla mağazanın interaktif bir yaşamalanı olduğunu hissedecekler.  Halkla buluşma olarak tanımlayabilir miyiz?
Tasarım, satın alınabildiğinde tasarımcının hikâyesi başlar. Bu bakımdan yaşam, stil, moda ve tasarım kavramlarının önemsendiği; bu kavramı daha önce deneyimlememiş olsa bile merak eden kişilerin olduğu bölgelerde bulunmayı önemsiyoruz.  Türkiye’de tasarımcı markalarına ilgi artıyor...
Üretimdeki başarısıyla rüştünü ispatlamış bir ülkeyiz ve bu başarı süreci beraberinde dünyayı izleyen ve tasarıma yönelen bir kitleyi de getirdi. Hem tasarım işler çoğaldı hemde tasarımcı işlerine ilgi arttı. İstanbul, pek çok kültürü bünyesinden barındırması bakımından biraz gizemli bir tasarım üssü olarak anılıyor artık.  Kadınlar sizden yani tasarımcılardan ne istiyor?
Her kadın farklı olmak ister. En özensiz giyindiği günde bile, ufak bir hileyle dikkat çekmeyi arzu eder. Büyük bir değişim geçirmeden de farklı olabilmek, özel olduklarının hissettirilmesi, özgünlüklerinin pekiştirilmesi en büyük istekleri...  Bir tasarımcının tek başına, arkasında bir şirket olmadan bu işe girişmesi riskli ve cesaret ister.
Cesaret istediği kesin, fakat yaklaşık 10 yıldır ihracat yapıyoruz ve dünyayla iş yapmayı öğrendik. Dolayısıyla aldığımız eğitimler yurtdışı deneyimimiz ve Nişantaşı’nda edindiğimiz mutlu müşterlerin geriye dönüşleri bizi çok yüreklendirdi.

Hazırlayan: Aysun Öz Kaşi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön