Rahmi Koç Müzesi'nde Astronomi Atölyeleri

Rahmi Koç Müzesi, Plüton gezegeninin doğum günü şerefine, Astronomi Atölyeleri'ne davet ediyor!

Plüton’un doğum gününü kutlamak 

Kendisi küçük ama kalbi kocaman olan Plüton Şubat 1930’da keşfedilmişti. 2006 yılına kadar Güneş Sistemi’nin en küçük üyesi olarak hayatına devam eden Plüton’ü daha sonra gezegenlikten çıkarılmıştı. Rahmi M. Koç Müzesi, Plüton’un Şubat ayındaki doğum günü vesilesiyle henüz Astronomi Atölyesi’ne katılmamış herkesi müzeye davet ediyor. Ziyaretçiler ayrıca müzenin bilimsel aletler koleksiyonunu da görme şansını yakalayacak.

 

Geçmişten günümüze endüstri, iletişim ve ulaşım tarihine ayna tutan Rahmi M. Koç Müzesi, ziyaretçileri için Cumartesi günleri “Astronomi Atölyesi” düzenliyor. 30 dakika süren seanslarda tüm gök cisimlerinin ve içinde bulunduğumuz Güneş Sistemi’nin evrendeki oluşum süreci, dev panolardan ve Sihirli Küre’den paylaşılan görüntülerle müze eğitim uzmanı tarafından anlatılıyor.

 

Ziyaretçiler, Cumartesi saat 11.00, 12.00, 14.00 ve 15.00’te çocuklarıyla birlikte atölyeye katılabilirler.

 

Astronomi Atölyesi’nde neler görebilirsiniz?

Atölyeye katılan ziyaretçiler, öncelikle Sihirli Küre içinde detaylarıyla Güneş’i ve Plüton başta olmak üzere sistemin diğer gezegenleri ile ilgili bilgi alabilme şansını yakalayacak. Ayrıca Samanyolu Gökadası’nı ve diğer gökadaların oluşumunu, evrende bol miktarda bulunan karanlık maddeyi, Dünya dışı yaşam araştırmalarındaki gelişmeleri, uzay çalışmaları ve astronotların uzay yürüyüşlerini, Dünya’nın yapısını ve katmanlarını, tek doğal uydusu olan Ay’ın yüzeyini ve evrelerini ve Astronomi Atölyesi’nde sergilenmekte olan “Muonional usta” gerçek göktaşı kesitini de görebilecekler.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön