Aksesuarlarla ilgili en komik batıl inançlar

Çantanızı yere koymanın size para kaybettireceğini biliyor muydunuz? İşte komik olduğunu bilsek de inandığımız bazı batıl inançlar...

 • Merdiven altından geçmenin ya da kırık bir aynanın bize gerçekten kötü şans getirmeyeceğini biliriz ama yine de karşı karşıya kalmak istemeyiz. Söz konusu moda ve aksesuarlar olduğunda da pek çok batıl inanç var. Aksesuarlarla ilgili oldukça etkileyici bu hurafelere çok şaşıracaksınız.

 • 1. El çantanızı yere koyarsanız, para kaybedersiniz: Bu inanca dair yapılabilecek tek açıklama, sembolik olarak içinde paranızın bulunduğu çantayı yere koymanın mal varlığınıza saygı duymadığınız anlamına gelmesidir. Saygı duyulmayan her şey eninde sonunda kaybedilir.

 • 2. Yeni ayakkabıları masanın üzerine koymak kötü şans getirir: Wikipedia’ya göre, bu inancın kökeni yeni ayakkabıların tabanlarını sabitleyen çivilerin giyilmediği için yerine oturmaması ve dolayısı ile de masaya konduğunda masayı çizme olasılığına dayanıyor. Bir diğer inanç Kuzey İngiltere’den geliyor ve kömür madenciliği endüstrisine dayanıyor. Bir maden işçisi kömür ocağı kazasında öldüğünde, ayakkabıları saygı gereği masanın üzerine konurmuş. Bu bağlamda, yaşayan birinin ayakkabılarını masa üstüne koymasının ona kötü şans getireceğine inanılıyor. Tiyatroya dayanan bir diğer inanç ise, soyunma odasında ayakkabıların masa üzerinde bırakılmasının kötü performansa sebep olacağına dair.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön