5 adımda kendinize güvenin!

Kendinize güvenmek için ne giysilere ne de paraya ihtiyacınız var. İşte kendinize güvenmek için bilmeniz gereken 5 madde!

5 adımda kendinize güvenin!

Kendinizi uzun hissetmek için 10 cm topuklu ayakkabı giymenize gerek yoktur. Bunun yerine akıllı stratejilerle kendi bedeninizde kendinizi iyi hissetmeyi öğrenin.

Şimdi kendinize güveninizi arttırmak için neler yapmanız gerektiğine bir göz atalım.
 
Göz kontağı kurun
İnsanlar genelde kendini savunma dersleri ile fiziksel bir avcıya karşı savaşmayı öğrenirler. Ama pratikte bunu uygulamak önemlidir. Bunu yapmanın bir yolu, beden dili ile atılganlık göstermektir. Sık sık görüşmenizde insanlar ile doğrudan gözlerine bakmak ve konuşma sırasında bakışlarınızı korumayı bir alışkanlık haline getirin. Bu basit hareket, sizin zayıf olmadığını gösteriyor. Bu hayatınızın geri kalanın kısmında daha az pasif olma yolunda ilk adımdır. Devam edin ve her bir etkileşim, biraz daha güvenini kazanır.

Stresli olduğunuzu dışarıya yansıtmayın
Huzursuz olduğunuzda, vücudunuz genellikle gerçek duygularınızı açığa çıkaracak eylem yaparak size ihanet eder. Atkuyruğu saçınızla oynama ya da parmaklarınızın arasında birkaç iplikçiği bükmek, elinizle oynamak kendi yetenekleriz konusunda şüpheniz olabileceğine işaret etmektedir. Çok hızlı konuşmak da belirsizlik ortaya çıkarır. Bunun yerine dik yürüyerek ve omuzlarınızı geriye atıp dik oturarak başkalarına kendinden emin görünürseniz, sonuç olarak, bu kendinizi iyi hissettirecektir.

Herşey doğal rituelde gerçekleşir
Her şey doğal olarak gelir ve kendinizi iyi hissettiğiniz zaman otomatik pilotta çalışır. Bu zihniyetin içine kendinizi getirmek için önemli bir olaydan önce bunu rutine oturtun. Örneğin, bir tenis oyuncusu dört kez, her oyun öncesi topu sıçratır. Düşüncelerimizi yavaşlatırsak ve kendimize doğal bir ritm verirsek bu bize daha güvenli bir durum için hazırlanmaya yardımcı olacaktır.

Deneyimlerinizden yararlanın
İnsanlar performans sergilediklerinde, her zaman her şey iyi gitmez. Belki birisi bir işaret bırakır. Bazen seyirci gülmez. Ancak bu deneyimlerden, bu başarısızlıktan daha güçlenerek yükselebilirsiniz ve çok şey öğrenebilirsiniz. Zayıf bir gösteriden sonra bir üzüntü hissedebilirsiniz, ama yine de hala nefes alıyorsunuz ve yürüyebiliyorsun. Bu bilgiyi alın ve iş yerinde bir sunum yapmak gibi büyük bir meydan okuma ile karşı karşıya kaldığınız konumda kendinizi bir sonraki adımda güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Yakınlarınızı yardım etmesine izin verin
Yeni ya da zor bir şey yapmak güven gerektiğinde, konuyu arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Telefonla, e-posta yoluyla ya da bir sosyal ağ sitesinde, onların neden başarılı olacağınıza inandıklarını arkadaşlarınıza sorabilirsiniz. Bu kadar basit, böylelikle kendinize enerjik hisseder ve ve eldeki bu görevin üstesinden geleceğinize kendinizi daha hazır hissedeceksiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3767

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön