Kırışıklıklara doğal ve anında çözüm: Frotoks

Alın ve kaş arası kırışıklıklara uygulanan yeni yöntem frotoks kimyasal içermiyor.

Kırışıklıklara doğal ve anında çözüm: Frotoks

Frotoks, toksin ve kimyasal içermeyen, vücutta kalıntı bırakmayan ve dinamik kırışıklıkların azaltılmasında kullanılan yeni yöntemin adı. Dinamik alın ve kaş arası çizgilerine odaklanılan uygulamada kırışık görüntüsü 3-4 ay süreyle azaltılabiliyor. Uygulamada kaşların seviyeleri korunuyor ve sadece hedeflenen kaslar gevşetildiği için doğal görünüm bozulmuyor. Yılda 3 kez tekrarlanan yöntemin hemen sonuç vermesi, yüz güldürücü bir başka özelliği olarak değerlendiriliyor.

 

Vücudun soğuğa karşı tepkisi kullanılıyor

Dr. Ali Kerim Diler, “Frotoks, kalıcı hasar verme riski olmaksızın, kasları hareket ettiren, sinirlere ‘soğuk’ uygulayarak sinir iletisini anında azaltan bir yöntem. İşlem sırasında vücuda hiçbir şey enjekte edilmiyor ve ilaçlı tedavilerde olduğu gibi herhangi bir yer değiştirme veya yayılma etkisi yaşanmadığı için bu durum olası komplikasyonları önlüyor” diyor. Sistem, vücudun soğuğa karşı verdiği doğal tepkiyi kullanarak kırışıklığa neden olan kasların gevşetilmesi esasına bağlı olarak çalışıyor.

 

30 dakikada sonuca ulaşılıyor

Kasların sıvı nitrojen oksitle dondurulan ince iğneler yardımıyla gevşetildiği bu yöntemde, ilk olarak temizlenen bölgeye lokal anestezik etkili kremuygulanıyor. Ardından belirli ısıya kadar dondurulmuş olan uygulama başlığı cilt dokusuna temas ettiriliyor. Hastaya sadece hafif bir karıncalanma hissi yaşatan uygulama yaklaşık 30 dakika sürüyor.

 

Tedavi güven verici

Dr. Ali Kerim Diler, odaklı soğuk terapisinin çoklu tedavilerden sonra tekrarlanabilir ve güvenilir olduğunu gösteriyor ve “Frotoks, ağrı ve kırışıkların geçici olarak rahatlatılmasında CE, ağrının engellenmesinde ise FDA onayıyla güven veriyor” diyor. Frotoksun, toksin içermeyen bir yöntem olması ve botulinumtoksininde görülen, geçici kabarma, kızarıklık veya hassaslık gibi ciddi olmayan bölgesel tepkiler oluşturmaması tedaviyi cazip hale getiriyor.

 

Soğuğa alerjisi olanlara önerilmiyor

Uygulamadan en iyi sonucun alınabilmesi için öncelikle uzman bir hekime danışılması gerekiyor. Frotoks uygulamasının herkes için “en iyi” seçenek olmayabileceğinin altı çizilirken, ideal hasta seçimi en önemli kısmı oluşturuyor. Uygulama soğuğa alerjisi olanlara önerilmiyor. Yöntemin cilde yabancımadde enjekte edilmesi fikrinden rahatsız olan veya botoksun yarar sağlamadığı hastalar için önemli bir alternatif olduğu belirtiliyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön