Alzheimer için ‘mucize ilaç’

İngiliz bilim insanları, Alzheimer riskini azaltan bir ilacı, hafif bunaması olan hastalarda denedi. Mucize ilacın 5 yıla kadar geliştirilebileceği bildiriliyor.

Alzheimer için ‘mucize ilaç’

Alzheimer ve bunama riskini azaltmayı sağlayacak bir ilacın 5 yıla kadar geliştirilebileceği belirlendi. İngiliz bilim insanları, risk grubundaki kişilerde söz konusu hastalıkların geciktirilmesini sağlayan ilacın, hafif bunaması olan hastalarda denendiğini bildirdi. Bir sonraki adımda ilacın, hastalığın ileri aşamasındaki hastalarda deneneceği açıklandı. Sonuçlar verimli olursa, ailesinde bu tür hastalıklar bulunan kişilerin, aylık enjeksiyonlarla, ilk belirtiler ortaya çıkmadan ilacı kullanabileceği vurgulandı.

 

Araştırmacılardan Dr. Eric Karran, geciktirilebilmesi halinde bu hastalıklara yakalananların sayısının yarıya indirilebileceğine dikkati çekti. Mevcut ilaçlar sadece Alzheimer ve bunama belirtilerini azaltabiliyor ve hastalıkların ilerlemesini önleyebiliyor. Söz konusu “mucize ilaç”, birçok bilim adamının Alzheimer’ın nedeni olduğunu belirttiği beta-amiloid melokülünü hedef alıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön