Yanlış saç ekiminin telafisi yok!

Saç ekim operasyonlarında yapılan yanlışlıklara dikkat çeken Türk Hair Trans Genel Direktörü Handan Acıkök, başarısız operasyonlar neticesinde zarar gören ve doğallığını kaybeden saçların geri dönüşü olmayan sorunlara yol açtığına dikkat çekiyor.

Yanlış saç ekiminin telafisi yok!

Saç ekim operasyonlarının deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Sektörde telafisi mümkün olmayan hataların sayısı oldukça fazla. 

İşinin ehli olmayan kişilerin saç ekim işlemleri gerçekleştirmesinin, sektörde en çok yapılan hatalardan biri. Saç ekiminde en önemli konu, işin uzmanlarca yapılıp yapılmadığıdır. Öncelikle operasyonlarınızı muhakkak plastik cerrah gözetiminde yapmalısınız. Operasyonu gerçekleştiren kişi de bu işe uzun süre emek vermiş olmalı. Çünkü ne kadar deneyimliyseniz el beceriniz ve yeteneğiniz o oranda artıyor, saçı daha iyi tanır hale geliyorsunuz ve tecrübenizle hangi durumda ne yapmanız gerektiği konusunda doğru kararlar veriyorsunuz. Aksi halde geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

 

Telafisi yok…

Ense bölgesinde iki kulak arasından alınan saç köklerinin zedelenmemesi ve saç köklerinin orantılı biçimde alınmayıp ekiminin ustalıkla gerçekleştirilmediği takdirde kişinin var olan saçlarını da tümüyle kaybediyor.

 

Yanlış saç ekimi yapıldığı durumlarda ikinci seansta hatanın telafi edilmesinin neredeyse imkânsız. Düşük bir ihtimal ile yine ense bölgesinde yeterli oranda saç kalmış ise belli düzeltmelerin yapılabileceğini, ancak genel olarak hatalı ekimler neticesinde saçların doğal görüntüsünü yitiriyor.

 

Kalıcı izler bırakıyor

Saç ekiminde yöntem ve araçlar çok önemli. Örneğin daha doğal saç görünümünü sağlamak için açılan ön kanalların ince olması gerekiyor. Benzer şekilde, ense bölgesinden alınan saç kökü miktarı da en yüksek derecede olmalı ve aynı ölçüde ekilmeli. Ne kadar açıklık olursa olsun başarılı bir yöntemle iyi sonuçlar alınabiliyor. Ancak sektördeki uygulamalara baktığımızda çeşitli yanlışlıklarla karşılaşıyoruz. Ense bölgesinden saç kökleri alınırken eğer kalın pançlar kullanılıyorsa bu, kanalların geniş olmasına yol açıyor, ensede kalıcı noktacıklar oluşuyor ve kalın kanallar açıldığı için saç doğal görüntüsünü kaybetmiş oluyor.

 

Saç ekimi bir sağlık konusudur

Saç ektirmeyi düşünenler öncelikle bu işi iyi yapan firmaları tercih etmeli. Firma ile iletişime geçtiklerinde ise mutlaka uzmandan tüm süreçler hakkında bilgi almalı. Ayrıca firmanın referansları incelenmeli ve ticari kaygılardan uzak olduğundan emin olunmalı. Saç ekimi estetikten öte bir sağlık konusudur ve ona göre değerlendirilmelidir. Doğallık ise en temel kriter olmalı. Eğer saç ektirdiğinizi kimse fark etmiyorsa operasyon başarılı geçmiş demektir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön