Doğru kişiyi aramaya ara vermenin yolları

Doğru kişiyle tanışmak uğruna her yolu denerken artık bundan zevk almıyor hale geldiyseniz, bu durumdan kurtulmanız için size yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

Doğru kişiyi aramaya ara vermenin yolları

Doğru kişiyi bulmak için her şeyi yapıyorsunuz. İnternet sitelerine üye oluyor, her parti davetini kabul ediyorsunuz. Bay ya da bayan doğrunun çok yakında karşınıza çıkacağına inanırken de yorgunluktan bitap düşebiliyorsunuz. Siz de doğru kişiyle tanışmak uğruna her yolu denerken artık bundan zevk almıyor hale geldiyseniz bu durumdan kurtulmanız için size yardımcı olacak birkaç önerimiz var.


1. Ara verin
İnsanların kafasında, eğer hayatlarının aşkını aktif olarak aramaya devam etmezlerse ömür boyu yalnız kalacaklarına dair çılgın bir düşünce var. Bu büyük bir saçmalık. Sizi yoran bu arayışa biraz ara vererek dinlenmek için kendinize bir hafta, ay ya da size doğru gelen bir süre verin. Bu süre zarfında hayatınızın aşkını elinizden kaçırmış olmayacaksınız. Tam tersine zihninizi biraz dinlendirip yeni kişilerle görüşmeye sakin kafa ile başlayacaksınız.

2. Vazgeçin

Vazgeçin derken, hayatınızın aşkını aramaktan vazgeçin demek istemiyoruz. Sosyal medyada doğru insanı aramaya, barlarda göz teması kurma çabalarına biraz ara verin. Tabii ki tanıştığınız çok hoş bir insanı geri çevirmeyin. Tek yapmanız gereken karşınıza gerçek bir insan çıkmadan arayış süresindeki işlemleri biraz yavaşlatmanız.

3. Güzel görünmeyi bir yana bırakın

İyileşme sürecinin en iyi yanı bu. Romantik ya da çekici olmak için ne yapmanız gerekiyorsa bir süreliğine yapmayın. Kaşlarınızı aldırmayın, bırakın bacaklarınız tüylü kalsın. Aynı bluzu iki gün üst üste giyin. Eğer birisini etkilemek için giyinmiyorsanız artık zihninizi etkilemekten başka birşeye de odaklayabilirsiniz. Bir süreliğine rahat ve serbest takılmak, zihninizi sürekli doğru insanı arama modundan rahat moda geçirecektir.

4. Arkadaşlarınızla görüşün
Hayatınızın aşkını bulma arayışına verdiğiniz arayı sevdiğiniz ama görüşmeye fırsat bulamadığınız insanlara ayırın. Bu hem birini bulma çabasından özgür kalmış enerji dolu bir beyni iyi birşey için çalıştırmaya yol açacak hem de bir dolu farklı ve sevdiğiniz insanla vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

5. Hoşlanmayacağınızı düşündüğünüz kişilerle de görüşün
Eğer genelde belli bir grubun içindeki kişilerle görüşmeyi tercih ediyorsanız bunu bir kenara koyun ve başkalarıyla da görüşün. Normalde sizin tipiniz olmayacak kişilere şans vermenin tam zamanı. Bu dönemde kimseyle flört etmeye ve ilişki kurmaya çalışmadığınız için yeni ve farklı insanlarla tanışıp onlarla hoş vakit geçirebilirsiniz.

Alınmamış kaşlarınıza, yoğun kız arkadaş toplantılarınıza ve verdiğiniz araya rağmen kendinizi yeni bir kişiyle tanışmış bulabilirsiniz. Eğer beyniniz bu durumda heyecanlanmıyorsa bu kişinin sizin için ne ifade ettiğine karar verin: Hoş bir insanı tanıma fırsatı mı? Yoksa hayatınızın geri kalanını birlikte geçirme potansiyali olan biri mi? Yoksa her ikisi de mi? Kendinize biraz süre verin ve yavaş hareket edin. Sakin olun, her şey güzel olacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön