Sadece utangaç insanların anlayabileceği 9 şey

İşte size utangaç insanların doğru olduklarını bildikleri 9 şey...

 • 1- Yabancılarla dolu bir odada huzursuz olmak

  Kabul edin, çekingen biriyseniz eğer, sosyalleşmeniz gereken bunaltıcı bir insan kalabalığı, içinde bulunmak isteyeceğiniz en son yerlerden biridir. Aslında gerçek şu ki bu türde bir sahne, içine kapanık bireylerin toplumsal çekingenlikleri ile yüzleşebilmeleri için büyük bir fırsat olabilir. Bu tereddüdün üstesinden gelebilmek için kendinizi başkalarıyla bağdaştırmanız ve içinde bulunduğunuz durumdan ne elde etmek istediğinize odaklanmanız gerekiyor. Örneğin gergin ve heyecanlı atletleri düşünün – onlar yalnızca istedikleri şeye konsantre olurlar. Kendinize bu ilişkiden gerçekten ne istediğinizi sorun ve yeni bir insanla tanışmak için çabalayın. Eğer içinde bulunduğunuz durumda utanacağınızı hissediyorsanız kafanızda belirli amaçlar oluşturun.

 • 2- İyi bir dinleyici olma alışkanlığı

  Sessizseniz, iyi bir gözlemcisinizdir. Bu huy utangaç insanları çoğu zaman harika dinleyiciler; ve nihayetinde de düşünceli bir arkadaş ya da partner yapar. Biraz çekingen olmanız, sosyal şartlara ayak uyduramayacağınız anlamına gelmez. Ortamdaki gözlemci olmak, aslında büyük bir güç kaynağı haline gelebilir.

   

 • 3- Her zaman düşünerek konuşmak

  Utangaç insanlar her zaman sessiz kişiler değillerdir; yalnızca kendi düşüncelerini onaylamak için biraz zamana ihtiyaç duyarlar. Akıllarından geçenleri anında fark eder ve değerlendirmek amacıyla dururlar. Bu alışkanlık iyi ya da kötü olabilir; ancak biraz farkındalık çalışarak, bu düşünceleri yapıcı bir şeylere dönüştürmek mümkündür.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 3936

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön