Isısız bukleler

Saçları, şekillendirmek için yüksek ısılara maruz bırakmak oldukça yıpratıcıdır. Düz saçlara sahip olanların saçlarını maşa, fön makinesi veya fırça kullanmadan kıvırcık yapmaları mümkün!

 • Saç bandı

  Bu yöntem saçlarınız uzun ise kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntem. Öncelikle lastikli bir saç bandını tam tepeden alnınıza kadar getirin. Daha sonra önceki saçlardan bir tutam alıp saç bandının altından sarın. Her aşamada bir tutam saç ekleyerek saç bandının etrafını dolayın. Daha sonra bir sprey ile saçlarınızı hafifçe ıslatın ve kurumaya bırakın. İsterseniz bir gece boyunca saçınızda bekletebilirsiniz. Saç bandı lastikli olduğu için saçları tutacaktır ve uyurken saçlarınızın bozulmasına izin vermeyecektir. Saçlarınızı açtıktan sonra sprey ile sabitleyin. Dalgalı saçlarınız hazır! Daha volümlü bir model ve daha iri dalgalar yaratmak isterseniz aynı yöntemi eski bir tişörtü kıvırıp simit haline geitrerek de uygulayabilirsiniz.

   

 • Saç örgüsü

  Daha sık ve yoğun bukleler isteyenler için aslında çocukluktan beri aşina olduğunuz bir püf noktasından faydalanacağız. Bu yöntemi ister düz saçlılar ister kıvırcık ve dalgalı saçlılar rahatlıkla kullanabilir. Düz saçlara istedikleri bukleleri sağlayan bu yöntem kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanların ise buklelerini şekillendirir. Saçlarınızı ortadan ayırın. İki yandan balıksırtı ya da Hollanda örgüsü olacak şekilde örmeye başlayın ekleyecek saç kalmadığında iki kuyruğu birleştirerek örmeye devam edin. Ertesi gün açtığınızda arzu ettiğiniz görünüme kavuşmuş olacaksınız. Bu uygulamayı özellikle banyodan çıktıktan sonra saçlarınız nemliyken yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 • Pipet

  Saçlarınızda Afrika dalgası görüntüsü yaratmak istiyorsanız kullanabileceğiniz en güzel yöntem pipet yöntemi. Biraz meşakkatli ve zaman alan bir yöntem olsa da sonuçlarına değdiğini göreceksiniz. Bu yöntem aslında bigudi yöntemine benziyor. Elinizde bulunan bir paket pipeti tek tek ince tutamlar ile sarıp bir gece boyunca bekletiyorsunuz. Pipetleri tuturmak için tel tokalardan yararlanmayı unutmayın. Sabah açtığınızda sık buklelere sahip olduğunuzu göreceksiniz. Daha kalın dalgalar elde etmek için daha kalın tutamları birkaç pipete birden sarabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön