Her yere zamanında yetişmek için makyaj tüyoları

Zamanla yarışanlara, acelecilere pratik makyaj ipuçları! Bu tüyolarla her yere zamanında yetişebilirsiniz.

  • Nemlendirici kullanın

    Herkesin fondöten kullanması gerekmez. Özel bir gün veya davete katılmıyorsanız fondöten aşamasını geçin. Cildinize uygun bir nemlendirici kullanarak fondöten yayma işleminin size kaybettirdiği zamanı başka şeylere harcayabilirsiniz. İlle de cildinizi eşitlemek istiyorsanız renkli nemlendiricilerden kullanabilirsiniz.

  • Basit göz makyajları tercih edin

    Gözlerinizi ortaya çıkarmak için kuyruklu eyelinerlar yerine mümkünse buğulu göz makyajlarını tercih edin. Net ve keskin hatlardan oluşan makyajlar yapmak çok daha fazla zaman ister. Bu nedenle eğer kirpik diplerinizin belirginleşmesini istiyorsanız bir adet göz kalemi ve kalem fırça yeterli olacaktır. İncecik çektiğiniz göz kalemini fırça ile gelişi güzel dağıtarak bu görüntüyü yakalayabilirsiniz.

  • Krem ürünler kullanın

    Toz ürünleri fırçayla uygulamak gerekir. Bu da size ürünün miktarını ve uygulama şeklini kontrol etme zoruğu çıkarır bu nedenle özellike allık ve aydınlatıcı gibi ürünlerin krem formda olanlarını tercih etmeniz size hem vakit kazandıracak hem de uygulama kolaylığı sağlayacaktır. Krem allığınızı elmacık kemiklerinize, aydınlatıcınızı da aydınlatmak istediğiniz bölgelere hızlıca parmaklarınızla uygulayabilirsiniz. Kontür aşamasını atlamanızda fayda var.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön