Daha güzel bir gülüş için...

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, estetik diş tedavilerinde son yenilikleri anlattı.

Daha güzel bir gülüş için...

Diş hekimliği alanında tedavi seçenekleri hızla artıyor. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’ya gelişen diş hekimliği tedavi yöntemleri ve cihazları ile ilgili gelişmelerini anlattı.

 

“Türk Dişhekimleri olarak bizler diş tedavilerini, hastalarımız için olabildiğince konforlu hale getirmek isteriz. Bu nedenle yeni teknolojiler ve tedavi yöntemlerini her zaman yakından takip etmemiz gerekir” ifadelerini kullanan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, “Türkiye'de Dünya standartlarında sunulan diş hekimliği hizmetleri sayesinde yurt dışından tedavi amaçlı birçok hasta ülkemize gelmektedir.” dedi.

 

Diş teli nasıl takılır? Takılması ağrılı bir işlem midir?

 

Dr. Kızılkaya, en güncel diş tedavi yöntemlerini şöyle sıraladı:

 

Diş implantları: Eksik dişlerin kök kısmı için uygulanan titanyum vidalardır. Diş implantı nerede ise doğal diş gibi görev yapar. Takılıp çıkarılan diş protezleri yerine ağızda sabit kalabilen köprüler yapılmasına olanak tanırlar. Bu sayede daha rahat bir çiğneme daha konforlu bir yaşantı için hizmet ederler. İnsanlar sabit dişlere sahip olduğunda rahatça gülümser ve doğal bir diş gibi çiğneyebilirler.

 

Metalsiz estetik diş kaplamalar: Daha az diş aşındırması yaparak daha iyi estetik sonuçlar alınmasına yardımcı olan güçlendirilmiş seramik ve zirkonyum diş kaplamalar sayesinde doğal görünüm elde etmek mümkün olabilmektedir. Bu kaplamalar zirkonyum, laminate veneerler ve empress diş kaplamalar gibi çeşitli şekillerde uygulanabilmektedir.

 

Diş beyazlatma: Günümüzde diş renginden memnun olmayanlar için bir kurtarıcı olmuştur. Diş sağlıklarını yitirmeden, hızlı ve iyi sonuçların alındığı ofis tipi beyazlatma ile kişinin daha beyaz gülümsemesine yardımcı olunur. Beyazlatma sayesinde diş renk skalasına göre birkaç ton açılabilmektedir.

 

 

Bonding yöntemi: Kırık ve ayrık dişlerin kapatılması için mucize yöntem olarak bilinen bu uygulama ile diş aşındırılmadan estetik sonuçlar almak mümkün olabilmektedir.

 

Ağız içi kamera: Hastanın ağız içindeki çürük, diş taşı veya kırık gibi oluşumları görmesine olanak sağlar. Hastalar için bu oluşumları veya arka diş yüzeylerini kendi imkanları ile görmek nerede ise imkansızdır. Kamera hastanın ihtiyaçlarını birebir görebilmesine olanak sağlar ve farkındalı yaratır. Diş hekimi hastaya bu görüntüleri gösterdiğinde çok iyi bir motivasyon sağlanabilmektedir.

 

Dijital X-ışınları: Geleneksel X-ışınlarına oranla daha az radyasyon içerir. İhtiyaç anında çekilen röntgen görüntüsü birkaç saniye içinde bilgisayar ekranında görünür. Diş hekiminiz sonra daha bu görüntü üzerinde yakınlaştırma veya ölçümleri rahatlıkla yapabilmektedir. Geleneksel X-ışınları ile karşılaştırıldığında % 80 lere varan daha az radyasyon içerirler.

 

İnvisalign: Dişlerinizi düzeltmek için etkili ve rahat bir yol sağlar. Bir ortodonti uygulaması olan invisalign sayesinde uygun vakalarda tel takılmadan dişlerin düzeltilebilmesi mümkün olabilmektedir.

 

Lazer diş hekimliği: Ağrısız, hızlı ve etkin bir şekilde cerrahi işlemlerin bazılarının uygulanmasında veya ağız yaraları gibi sorunları daha hızlı tedavi etmek amacı ile geliştirilmiş bir teknolojidir. Dokular üzerine müdahale edilmesinin yanı sıra bakterilerin ortadan kaldırılmasında da kullanım alanı bulunmaktadır.

 

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, Diş Hekimliği mesleğinin sürekli yeniliklere açık olduğunu ve bu sayede artık daha başarılı ve estetik diş tedavilerinin kısa süreler içerisinde uygulanabildiğini belirtti.

 

Diş teli takan ünlülerin eski ve yeni halleri
+31
Hatice Şendil
Güzel oyuncu Hatice Şendil dişlerine tel taktırmış. Dişleri düzelten bu diş teli yöntemi ile Hatice Şendil daha güzel dişlere kavuşacak.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön